Zastosowanie technologii w innowacyjnych pojazdach elektrycznych

Piotr Kowalczyk
30.08.2021

Technologia z każdym rokiem jest coraz bardziej zaskakująca. Obecny rozwój innowacyjnych rozwiązań i wiedzy z zakresu potencjału elektroniki jest na tyle duży, że każdy sezon dostarcza nam ogrom nowoczesnych układów pozwalających na maksymalizację efektywności maszyn. Pojazdy elektryczne to przyszłość, co widać po ich stałym progresie osiągów i energooszczędności – a najlepszym tego przykładem jest firma Frugal. 

Rozwiązania technologiczne zastosowane w pojazdach elektrycznych Frugal

Doskonałym przykładem zastosowania innowacyjnych systemów technologicznych, są m.in. pojazdy elektryczne Frugal. Posiadają one m.in. takie rozwiązania, jak np.:

Zero Pollution Engine Technology 

Jest to nowoczesne i nieszablonowe podejście do budowy silników elektrycznych. Zero Pollution Engine Technology umożliwia osiągnięcie maksymalną efektywność motorów napędowych pojazdów, bez szkody dla środowiska. Są one również ciche, co bez wątpienia maksymalizuje przyjemność i komfort z eksploatacji. 

Eco Drive Technology

Technologia stworzona w celu wydłużenia czasu pracy baterii pojazdu wolnobieżnego. Pomaga ona również przy optymalizacji czasu, który potrzebny jest na proces ładowania akumulatorów pojazdu. Dzięki temu użytkownicy nie muszą obawiać się o długi czas uzupełniania energii, który będzie nieadekwatny do czasu eksploatacji. System został oparty na sterownikach firmy Toyota. Konsumenci mogą mieć zatem pewność, że wybrane przez nich pojazdy elektryczne zapewniają wysoki poziom efektywności, przy zachowaniu zadowalających parametrów jezdnych. 

Fiberglass Body Technology 

Jest to specjalnie zaprojektowana karoseria, która wyprodukowana została z niezwykle lekkiego włókna szklanego. Umożliwia ona zachowanie minimalnej wagi pojazdu, co przekłada się z kolei na poprawę jego osiągów. Karoserię z włókna węglowego charakteryzuje także imponująca wytrzymałość i obojętność na trudne warunki atmosferyczne.

Jak widać, pojazdy elektryczne są coraz bardziej zaawansowane pod kątem technologicznym. Firma Frugal jest tego najlepszym przykładem, ponieważ ich konstrukcje cieszą się coraz większym uznaniem – zarówno konsumentów, jak i ekspertów w branży, którzy doceniają wysokiej klasy innowacje wdrażane w samych jednostkach napędowych. Świadczą o tym pozytywne opinie klientów, certyfikaty niezależnych laboratoriów i nagrody branżowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat specyfiki pojazdów elektrycznych, warto zajrzeć na stronę firmy Frugal, gdzie czeka pełna oferta dostępnych urządzeń i ich szczegółowe opisy z parametrami technicznymi.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.