Zalety inwestycji w mieszkania z rynku pierwotnego

Piotr Kowalczyk
29.01.2021

Kiedy zapadnie decyzja o kupnie mieszkania, to pierwszym dylematem, jaki z pewnością napotkamy na swojej drodze, jest to, czy kupić je z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Obie inwestycje mają swoje plusy i minusy. Rynek pierwotny kusi przede wszystkim większą możliwością decydowania o typie lokalu, natomiast rynek wtórny konkurencyjnymi cenami i lokalizacjami w centrum miast. Dlaczego warto przyjrzeć się inwestycjom deweloperskim we Wrocławiu?

Inwestycje deweloperskie we Wrocławiu - swoboda decyzji i większy wybór

Inwestor, który zdecyduje się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, ma całkowitą wolność w podejmowaniu decyzji związanych z aranżacją wnętrz. Dzięki temu może on samodzielnie wybierać kolory, dobierać wyposażenie, styl i standard, w jakim będzie utrzymany lokal mieszkalny. W nieruchomości z rynku wtórnego zazwyczaj niezbędne byłoby przeprowadzenie gruntownego remontu, który pochłonąłby znaczną część budżetu, nie wspominając o „kwiatkach” pojawiających się w trakcie prac. Inwestorzy w przypadku rynku pierwotnego mają także znacznie większy wybór co do lokalizacji. Inwestycji deweloperskich Wrocław ma na pęczki. Co rusz powstają nowe osiedla z blokami mieszkaniowymi, dzięki czemu mogą oni wybierać takie lokale, które będą odpowiadać im pod każdym względem. Atrakcyjne inwestycje deweloperskie we Wrocławiu można zobaczyć na https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/.

Możliwość urządzenia mieszkania zgodnie ze swoimi wymaganiami

Mieszkania w stanie deweloperskim najczęściej są wybierane przez osoby, którym zależny na tym, aby lokal spełniał ich potrzeby. Na rynku wtórnym kupuje się nieruchomość, która była już użytkowana przez wiele lat. Jej wyposażenie może w pełni nie odpowiadać preferencjom nowych właścicieli, a jego wymiana wiąże się z dosyć dużymi kosztami. Mieszkania w stanie deweloperskim dają możliwość projektowania jego wnętrza, już na etapie budowy. W zależności od tego, z jakim deweloperem nawiąże się współpracę, można otrzymać możliwość podejmowania decyzji o przestawieniu ścianek działowych lub zmiany położenia gniazd elektrycznych.

Udogodnienia mieszkaniowe i atrakcyjna lokalizacja

Samo mieszkanie to jedno, ale bardzo istotne są także dodatkowe udogodnienia. Miejsce postojowe lub garaż, pomieszczenie gospodarcze, monitoring, szlaban i ochrona, czy też więcej niż jedna winda, to udogodnienia, z którymi wiąże się inwestycja w nieruchomość w stanie deweloperskim. Z pozoru mało znaczące szczegóły mają ogromny wpływ na komfort życia. Deweloperzy stawiają mieszkania w wielu lokalizacjach, dlatego ich wybór jest niezwykle szeroki. Bez problemu można znaleźć lokale mieszkalne w centrach miast, jak i na ich uboczach. Dzięki dużej dostępności można dopasować je do własnych preferencji.

Niższe koszty i łatwiejsze finansowanie

Kiedy uda się znaleźć i wybrać wymarzone mieszkanie pozostaje kwestia finansowa. Zdarzają się sytuacje, kiedy dwóch deweloperów buduje osiedla obok siebie. Wtedy zaczyna się walka o klienta, co przekłada się na atrakcyjne ceny mieszkań. Parking w gratisie, czy dodatkowe wyposażenie wnętrza, to jedne z wielu praktyk, jakie można spotkać. Zakup nieruchomości od dewelopera to również większa klarowność sytuacji i bezpieczniejsza transakcja. Firmy, które sprzedają nieruchomości, mają w swoich szeregach specjalistów, którzy przejść klientowi przez całą procedurę związaną z dokumentacją i finalizacją transakcji.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.