Wypożyczenie samochodu przy lotnisku - na co zwrócić uwagę

Mariusz Siwko
01.11.2021

Tam, gdzie jest lotnisko, tam na pewno znajduje się niejedna wypożyczalnia samochodów. Oznacza to, że potencjalny klient ma do wyboru co najmniej kilka firm, które oferują tego typu usługi. Jak w takiej sytuacji wybrać najkorzystniejszą propozycję? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Dostępna flota

Dobra wypożyczalnia powinna oferować samochody o różnej charakterystyce, które odpowiadają rozbieżnym wymaganiom. Poza podstawowymi miejskimi modelami firma wynajmująca powinna oferować auta klasy premium, a także kombi czy vany. To jednak nie wszystko. Osobom korzystającym z wynajmu zależy również na tym, aby do swojej dyspozycji mieć nowe samochody, które nie tylko są bezpieczne, ale również gwarantują bardzo dobry komfort jazdy.

Rezerwacja przez internet

Planowanie podróży i kosztów z nią związanych to norma zarówno w wypadku podróży służbowych, jak i prywatnych. Wiele osób woli załatwić wszelkie formalności (hotel, przelot) wcześniej, co dotyczy również transportu. Wiarygodna wypożyczalnia oferuje możliwość rezerwacji samochodu przez internet. Płyną z tego dwie korzyści, po pierwsze, klient może rozeznać się w dostępnych autach i wybrać ten model, który mu najbardziej odpowiada. Po drugie, wypożyczalnia może lepiej zarządzać swoją flotą. Ponadto firma wynajmująca powinna zapewnić, że w razie braku dostępności wcześniej wybranego auta podstawi pojazd o tej samej klasie.

Brak limitu kilometrów

Niektóre wypożyczalnie stosują limit kilometrów, czyli ograniczają możliwości użytkowania samochodu. Przekroczenie limitu oznacza konieczność dopłaty za każdy kolejny przejechany kilometr, co w wypadku wynajmu długoterminowego może się skończyć znaczącym wydatkiem. W takiej sytuacji, jeśli wolimy czuć swobodę podczas całego wynajmu, najlepiej skorzystać z usług firmy, która nie stosuje tego typu ograniczeń.

Jasne zasady wynajmu

Każde wypożyczenie musi być zawarte na zasadzie obopólnego zaufania. Nie inaczej jest w wypadku samochodów, dlatego firmy wynajmujące muszą jasno i klarownie określać zasady swoich usług. Oznacza to, że potencjalny klient musi mieć do wglądu umowę, ogólne warunki użytkowania (OWU) oraz tabelę opłat. Dopiero wtedy ma jasny obraz sytuacji, wie dokładnie, ile wypożyczenie wybranego pojazdu będzie kosztować oraz jakie są konsekwencje np. spowodowania kolizji drogowej. Bez tego trudno mówić o uczciwym wynajmie.

Dodatkowe usługi i wyposażenie

Wymagający kierowcy mogą oczekiwać, że wypożyczalnia będzie w stanie udostępnić np. fotelik dla dziecka lub GPS. Ponadto wypożyczalnia powinna umożliwić zniesienie udziału własnego, dokonanie przedpłaty paliwowej, ale także wyjazd za granicę czy podstawienie i odbiorów samochodu pod hotel, w którym przebywa klient. Wynajem powinien być więc możliwe jak najbardziej elastyczny tak, jak w Flex Rent. Jesteśmy wypożyczalnią, którą znajdziesz na wszystkich dużych lotniskach w Polsce. Spełniamy również wszystkie powyższe warunki, dzięki czemu współpracując z nami, masz pewność, że korzystasz z nowych, sprawdzonych samochodów w najlepszej cenie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.