Wyposażenie pieczarkarni decyduje o jej rentowności

Piotr Kowalczyk
25.02.2021

Pieczarkarnia to biznes, który nie stoi w miejscu. Aby długoterminowo móc zarabiać więcej, trzeba zainwestować w nowoczesne wyposażenie pieczarkarni. Jak za pomocą maszyn i urządzeń zwiększyć i ujednolicić plony, zbierać więcej i szybciej, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze? Odpowiadamy.

Regały do pieczarkarni

Wysokiej jakości regały do pieczarkarni, wykonane z aluminium, na wymiar w oparciu o wielkość uprawy, posłużą nam bez konieczności wymiany, przez całą żywotność pieczarkarni. Aluminium nie koroduje, a dodatkowo odbija światło co gwarantuje jego odpowiednie rozproszenie w komorach uprawowych, podwyższając jakość i ergonomię zbioru.

Lampy do pieczarkarni

Odpowiednie oświetlenie pieczarkarni wpływa zarówno na jakość i jednorodność plonu, jak i koszty, które musimy ponieść. Wybierając lampy zachowujące warunek szczelności IP68, kupujemy raz, aby przez lata móc cieszyć się bezawaryjną i niezawodną pracą lamp, eliminując dodatkowe koszty spowodowane ciągłą koniecznością serwisowania, a w konsekwencji zakupu nowych lamp.

Maty pod podłoże

Maty pod podłoże służą do wciągania i wyciągania po zużyciu, podłoża na półki regałów. Wybierając maty wykonane z dobrych materiałów, mamy pewność, że posłużą one bez utraty swoich pierwotnych parametrów nawet 15 lat.

System nawadniania

Zautomatyzowany system podpółkowy gwarantuje równomierne i zoptymalizowane podlewanie przez cały okres uprawy grzyba. Precyzyjne nawodnienie i odpowiednia ilość wody na metr kwadratowy uprawy, to z kolei wysokie jakości, jednorodne plony.

Sterowanie klimatem

Obok nawodnienia, istotną rolę gra także sterowanie klimatem pieczarkarni. Pozwala ono kontrolować każdy etap wzrostu grzyba oraz osiągać wyższe plony oraz jednorodność zbioru. Dodatkowo oszczędzamy na wentylacji, ogrzewaniu i chłodzeniu – zachowując najwyższą jakość grzyba.

Pokrycie tuneli

Wysokiej jakości materiał na pokrycie tuneli, w znacznym stopniu wpływa na jego żywotność. Pokrycie tuneli dobrej jakości posłuży nawet od minimum 10 lat do nawet 15, bez występowania przenikań, powstawania dziur i uszkodzeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi.

Wózki do zbioru pieczarek

Wózki wykorzystywane są do zbioru pieczarek z regałów uprawowych. Dobrej jakości, dobrze dobrane, ergonomiczne i wykorzystujące odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne takie jak np. automatyzacja ruchu platformy, powodują, że możemy zbierać więcej, w tej samej jednostce czasu, przy mniejszej ilości zatrudnionych osób.

Wagi do pieczarek

Wagi do pieczarek na baterie to urządzenia pozwalające na precyzyjne ważenie, eliminując konieczność ładowania oraz ewentualne uszkodzenie przewodu lub wtyczki. Waga na baterie to urządzenie przenośne, ekonomiczne, łatwe w czyszczeniu, solidne i łatwe w obsłudze.

Noże do zbioru pieczarek

Żywotność droższych noży do pieczarek jest kilkukrotnie wyższa aniżeli tych z najniższej półki cenowej. Dobrej jakości noże to gwarancja długiej pracy, bez potencjalnych uszkodzeń ostrza i rękojeści.

Chcesz aby Twoja pieczarkarnia była nowoczesna i przynosiła zadowalające zyski? Zainwestuj w wysokiej jakości, nowoczesne i spełniające wszelkie normy wyposażenie pieczarkarni od GROWTIME. To gwarancja wyższych i jednorodnych plonów, obniżenie kosztów produkcji i zbioru, oszczędność czasu, a w konsekwencji – dobrze doinwestowaną pieczarkarnie, która przynosi zysk i jest rentownym przedsięwzięciem.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.