Wybór przedszkola - co brać pod uwagę?

Piotr Kowalczyk
03.01.2020

Wybór przedszkola to bardzo istotny punkt w życiu naszej pociechy. To właśnie tam nawiąże ona pierwsze znajomości, nauczy się współpracy z innymi, nauczy się pierwszych liter.

Wybór przedszkola to bardzo istotny punkt w życiu naszej pociechy. To właśnie tam nawiąże ona pierwsze znajomości, nauczy się współpracy z innymi, nauczy się pierwszych liter. Obecnie także niektóre przedszkola oferują zerówkę dla dzieci i przygotowują do edukacji szkolnej.
Często wybieramy przedszkola z bogatym dodatkowym zapleczem w postaci zajęć rozwojowych i artystycznych, kierujemy się doświadczeniem kadry. Zajęcia są bardzo różne i można swobodnie rozwijać naturalne predyspozycje dziecka.
Dosyć ważną rzeczą jest też wyżywienie, ogród, spokojna okolica, ładne wnętrza. Patrząc na spełnienie oczekiwań edukacyjnych, nie możemy zapominać o podstawie. Nawet najbardziej zdolne dziecko nie będzie mogło się rozwijać jeśli będzie głodne z uwagi na słabe wyżywienie. Niemniej dodatkowe zajęcia są bardzo ważne.
Bardzo ciekawą ofertę dodatkowych zajęć ma www.fiqmiku.pl, ale nie każdy będzie mógł skorzystać z tej oferty z uwagi na lokalizację.
Jednak ta informacja, acz mniej ważna dla samego dziecka jest dość ważna dla dorosłego, który musi je dostarczyć do przedszkola na czas. 
Wiadome więc, że wybieramy miejsce przedszkola blisko miejsca zamieszkania, lub miejsca pracy tak by móc po drodze dziecko zawieźć i odebrać nie tracąc przy tym godzin stania w korkach.
Nawet najlepsza opieka kadrowa nie zrekompensuje nam godzin poświęconych na dojazd, które można by poświęcić na wspólną zabawę z naszym dzieckiem. Nasze dziecko potrzebuje kontaktu z rodzicem i jeśli zaniedbamy ten temat za dzieciństwa naszych dzieci, później dzieci te nie będą chciały z nami przebywać i rozmawiać. Skoro nigdy my tego nie robiliśmy, ciężko oczekiwać tego później. Ważne jest by zadbać o codzienny kontakt z naszym dzieckiem. Buduje to zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, które tylko rodzic może dać swojemu dziecku.
Musimy zatem brać pod uwagę i to co praktyczne i to co istotne. W tej kwestii należy myśleć przede wszystkim o dobru dziecka.
Najlepszym sposobem jest znalezienie złotego środka - dobranie stosunkowo blisko przedszkola, które jednocześnie spełnia nasze oczekiwania kadrowe i edukacyjne.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.