Usługi kurierskie – jak nadać paczkę szybko, tanio i wygodnie?

Piotr Kowalczyk
17.06.2021

W okresie pierwszego lockdownu (wiosna 2020) z usług firm kurierskich korzystało aż 67 proc. Polaków. Można się spodziewać, że ten odsetek będzie już tylko rósł, ponieważ przekonaliśmy się, jak komfortowym i bezpiecznym rozwiązaniem jest kupowanie w Internecie z dostawą pod drzwi. Z kurierów korzystają nie tylko kupujący, ale też osoby wysyłające różne przedmioty swoim bliskim czy kontrahentom. Zwłaszcza, że nadanie paczki jest dziś banalnie proste, co pokazujemy w naszym artykule.

(Prawie) wszystko załatwisz online

Wiele osób nadal wychodzi z założenia, że aby nadać paczkę czy wysłać ważny list trzeba zacząć od zapoznania się z ofertami poszczególnych firm świadczących usługi kurierskie i wybrać tę, która jest najkorzystniejsza. To zajmuje czas, a przecież żyjemy tak szybko, że wolelibyśmy załatwiać takie sprawy od ręki. Na szczęście jest to już możliwe.

Dziś przesyłkę można nadać online dzięki firmom grupującym usługi kurierskie w jednym miejscu – na przykład na stronie pakersi.pl. Wystarczy wejść na stronę, założyć bezpłatne konto klienta, podać parametry przesyłki (koperta, paczka lub paleta oraz wymiary i waga), aby od razu poznać cenę. Wybieramy najkorzystniejszą ofertę i potwierdzamy chęć nadania paczki.

Dzięki takim rozwiązaniom nie trzeba już tracić czasu na szukanie firm kurierskich i sprawdzanie ich cenników, które mogą być dość skomplikowane z punktu widzenia osób, które na co dzień nie korzystają z tego typu usług. Ważne jest również to, że nie każda firma kurierska oferuje transport wszystkich rodzajów przesyłek – a już zwłaszcza tych niestandardowych, jak duże części samochodowe, całe pojazdy czy sprzęt AGD/RTV.

Mało tego: usługa pakersi.pl pozwala załatwić wszystkie sprawy związane z obsługą przesyłki w jednym miejscu, jakim jest wybrany punkt kurierski. Można więc nie tylko nadać paczkę, ale też ją odebrać, spakować przesyłkę, złożyć reklamację, założyć interwencję oraz zaplanować całą logistykę. To szczególnie powinno zainteresować właścicieli sklepów internetowych, którzy szukają solidnego partnera do obsługi przesyłek i chcą niemal zautomatyzować tę część swojego biznesu.

Znajdź punkt nadania paczki

Podstawą wygodnego nadawania przesyłek jest oczywiście bliskość punktu, w którym można przekazać paczkę, kopertę czy ładunek paletowy do transportu. Sieć punktów pakersi.pl błyskawicznie się rozwija. Już dziś są ich dziesiątki na terenie całego kraju, a kolejnych przybywa z miesiąca na miesiąc.

Punkt nadania paczki może być bardzo dobrym, a co najważniejsze gotowym pomysłem na biznes. Pakersi.pl daje swoim partnerom sprawdzony model działania, rozpoznawalną markę i know-how. Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie na usługi kurierskie już teraz jest ogromne, a będzie coraz większe, można śmiało uznać, że prowadzenie takiego punktu zapewni solidne i regularne przychody. 

Gdy wiesz już, ile będzie Cię kosztować dostarczenie przesyłki do odbiorcy, to zostaje Ci już tylko wybrać najbliższy punkt nadania paczki, z którego zostanie ona odebrana przez firmę kurierską dysponującą odpowiednim zapleczem transportowym. Niczym się nie martwisz, nie musisz czekać na kuriera i marnować czasu siedząc w domu czy w biurze. Proste, wygodne, a do tego bardzo korzystne finansowo.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.