Ubezpieczenie na życie – rozwiązanie na trudne czasy

Mariusz Siwko
02.06.2021

Ostatni rok pokazał, jak bardzo i nagle może zmienić się sytuacja na świecie i nasze życie codzienne. Przyzwyczajeni do wygód, swobodnego poruszania się i beztroskiego planowania choćby urlopu, nagle zderzyliśmy się z pandemią Covid-19, która niewątpliwie pokazała nam, jak bardzo kruche jest nasze życie. Poprzez nałożenie restrykcji, nauczyła nas też wzięcia odpowiedzialności za życie innych, nie tylko bliskich nam osób. Aby nie dać się więcej zaskoczyć i być przygotowanym na losowe, nieplanowane zdarzenia, warto sięgnąć po produkty dostępne na rynku ubezpieczeń.

Ubezpieczenie to dobra inwestycja w siebie

Pandemia skłoniła wielu z nas do refleksji i przyczyniła się do wzrostu zakupu ubezpieczeń na życie w towarzystwach ubezpieczeniowych. Ostatni czas lockdownu gospodarczego pokazał, że niewielu Polaków posiada oszczędności na nieprzewidziane zdarzenia. Konsumpcyjny styl życia i dobre warunki na rynku pracy sprzed pandemii sprzyjały wydawaniu, a nie gromadzeniu pieniędzy. Taki stan rzeczy doprowadził do tego, że wielu z nas nie posiadając zabezpieczenia finansowego, nie jest przygotowanym na ewentualne nagłe zachorowanie, czy leczenie. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup ubezpieczenia na życie nie tylko dla siebie, ale i dla najbliższych i traktować je jako inwestycję na przyszłość. Wśród agentów ubezpieczeniowych popularne jest trafne stwierdzenie, że lepiej mieć wykupioną polisę i jej nie potrzebować, niż odwrotnie. Można zrobić to prywatnie lub dopisać się do ubezpieczenia grupowego w zakładzie pracy. Zapewni nam to choćby podstawowy zakres ochrony za niewielkie pieniądze. 

Jak chronić bliskich?

Ubezpieczenie na życie powinno być brane pod uwagę szczególnie w rodzinach, w których tylko jeden rodzic prowadzi aktywne życie zawodowe oraz w takich, które nie posiadają oszczędności. W przypadku utraty pracy, zdrowia, czy nawet życia, do najbliższych trafią pieniądze z tytułu odszkodowania, które przynajmniej tymczasowo pozwolą na przetrwanie trudniej sytuacji. Ponadto nasi najbliżsi, również mogą zostać objęci zakresem ochrony polisy grupowej z zakładu pracy lub możemy wykupić prywatną ochronę dla całej rodziny, co niewątpliwie przyniesie wiele korzyści w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń polisowych. Szczegóły dotyczące różnego rodzaju przydatnych ubezpieczeń można znaleźć na stronie CTU.pl.

Coraz szybsze tempo życia, wszechobecny stres, czy szeroki zakres chorób cywilizacyjnych to powody, przez które powinniśmy rozważyć zakup ubezpieczenia na życie, jako zabezpieczenia siebie oraz swoich najbliższych. W sytuacji, gdy zachorujemy, utracimy zdolność do pracy, czy nawet stracimy życie, ubezpieczenie pomoże naszej rodzinie w tym trudnym czasie. Z reguły odpędzamy od siebie czarne scenariusze, ale mimo wszystko trzeba je brać pod uwagę i zapewnić sobie ochronę.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.