Ramka pod tablice rejestracyjne jako nośnik reklamy

Jerzy Biernacki
31.01.2023

Sposobów na promocję marki jest wiele, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne czy opłacalne. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się też na rozwiązania niestandardowe. Niewątpliwie do takich należy reklama na ramkach pod tablice rejestracyjne. W poniższym artykule wyjaśniamy, o co właściwie chodzi i komu polecamy taką formę promocji. Odpowiadamy też na wiele innych ważnych pytań związanych z tym tematem.

Czym jest ramka pod tablice rejestracyjne?

Warto zacząć od krótkiego wyjaśnienia, co to takiego ramka pod tablice rejestracyjne. Otóż w każdym samochodzie tablica rejestracyjna przednia i tylna to konstrukcje otoczone przez ramki. Wykonuje się je z metalu lub tworzywa sztucznego. Pod warunkiem wysokiej jakości plastiku oba rozwiązania są tak samo dobre. Ramka pełni funkcję estetyczną, a także zabezpieczającą dla tablicy. Znajduje się na niej stosunkowo niewiele miejsca, jednak wystarczająco, aby wykorzystać konstrukcję jako nośnik reklamy. Coraz więcej firm umieszcza na ramkach swoje logo, nazwę firmy, a czasami nawet numer telefonu czy adres strony internetowej.

Dla kogo reklama na ramkach to dobre rozwiązanie?

Tak naprawdę reklama na ramce pod tablice rejestracyjne jest dostępna dla każdego. Otóż każda firma może zapłacić za umieszczenie dowolnego napisu czy grafiki na ramkach. Niemniej wiele przedsiębiorstw musi też zapłacić użytkownikom samochodów za prowadzenie tego typu promocji. Również w takiej sytuacji promocja tym sposobem może być opłacalna. Jednak rozwiązanie to jest szczególnie korzystne w przypadku firm, które nie muszą nikomu płacić za promocję na ramkach.

Mowa tutaj o przedsiębiorstwach dysponujących własnymi flotami pojazdów. Obecnie przedsiębiorstw takich jest bardzo dużo. Wiele firm zajmujących się kwestiami zupełnie niezwiązanymi z motoryzacją posiada co najmniej kilka, a czasami kilkanaście lub kilkadziesiąt samochodów, z których na co dzień korzystają pracownicy różnych szczebli. Nie trzeba tu natomiast wspominać o firmach logistycznych, dla których promocja na ramkach to równie opłacalne rozwiązanie ze względu na posiadanie na własność dużej floty pojazdów. Warto wskazać też na wypożyczalnie samochodów, których działalność opiera się właśnie na flocie aut.

Czy ramki pod tablice mogą być skuteczne?

Zastanawiasz się, czy ramka pod tablice rejestracyjną może być w ogóle skuteczna? Okazuje się, że firmy które korzystają z tego typu rozwiązania bardzo je sobie chwalą. Promocja tą metodą jest tania, a w niektórych sytuacjach wręcz bezkosztowa. Jednocześnie poprzez ramkę można dotrzeć do naprawdę dużej liczby odbiorców. Z nazwą czy logo firmy ma kontakt każdy kierowca, który stoi za samochodem z reklamą na skrzyżowaniu czy w korku. Ponadto zwracają na nie uwagę osoby mijające samochód stojący na parkingu. W ten sposób marka staje się coraz lepiej rozpoznawalna. Innymi słowy, promocja na ramkach pod tablice rejestracyjne przyczynia się do budowy większej rozpoznawalność marki, więc jest działaniem nastawionym na korzyść długoterminową. Tym samym wskazana jest cierpliwość w oczekiwaniu na efekty promocji.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.