Prywatne biuro serwisowane - na czym polega?

Krzysztof Jagielski
28.04.2021

W ramach coworkingu możesz wynająć nie tylko biurko do samodzielnej pracy, ale również prywatne biuro serwisowane. Na czym polega taka usługa? Kto najbardziej na niej skorzysta? Podpowiadamy.

Współczesne biura coworkingowe to nowoczesne przestrzenie z szeregiem udogodnień. Wiele z nich zapewnia klientom nie tylko biurka, ale również dodatkowe świadczenia i udogodnienia - urządzenia biurowe, dostęp do aneksu kuchennego, zamykane szafki lub szafy, a nawet… strefę relaksu. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które pracują w zespołach, niektóre coworki przygotowały także możliwość wynajmu prywatnych biur serwisowanych.

Czym jest prywatne biuro serwisowane?

Prywatne biuro serwisowane, zwane także biurem pod klucz czy biurem zarządzanym to kilkuosobowe biura z pakietem usług dodatkowych. Wynajmując takie biuro, zyskasz prywatną przestrzeń dla swojej firmy z dostępem do pełnej infrastruktury i społeczności. Prywatne biura serwisowane stanowią odpowiedź na potrzeby mikroprzedsiębiorców, start-upów i firm z sektora MSP. Dzięki takiej usłudze także niewielkie i średnie podmioty mogą pozwolić sobie na wynajęcie przestrzeni biurowej w atrakcyjnej lokalizacji. Nierzadko w nowoczesnym, reprezentacyjnym biurowcu klasy A. 

Dla kogo prywatne biuro serwisowane?

Prywatne biura serwisowane najczęściej wynajmują osoby lub firmy, które pracują w zespołach, realizując konkretne projekty. Często korzystają z nich również freelancerzy, którzy szukają wygodnej przestrzeni do spotkań z kontrahentami oraz regionalne oddziały zagranicznych firm. 

Prywatne biuro serwisowane - najważniejsze zalety

  • Możliwość wynajmu biura jedynie na czas projektu. Ogromną zaletą biura serwisowanego jest możliwość wynajęcia przestrzeni na określony, także stosunkowo krótki okres, np. jeden miesiąc. W przypadku tradycyjnego biura tak krótki okres wynajmu z pewnością nie byłby możliwy. Korzystasz - płacisz. Nie korzystasz - nie płacisz. Takie rozwiązanie zapewnia maksymalny komfort i wygodę. Pozwala także precyzyjnie zaplanować koszty.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy. Wynajmując biuro serwisowane, zdejmiesz ze swoich ramion szereg żmudnych obowiązków - sprzątanie, organizację monitoringu i ochrony czy zakup maszyn biurowych. Nie będziesz musiał także zatrudniać recepcjonistki. Dzięki temu oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również czas.
  • Dostęp do dodatkowych świadczeń i udogodnień. Jako klient przestrzeni coworkingowej będziesz miał dostęp do wszystkich usług dostępnych w ramach coworku - obsługi recepcyjnej, kuchni, sprzętu biurowego czy strefy relaksu.
  • Zwiększenie prestiżu firmy. Wynajmujący nowoczesne coworki dbają nie tylko o nowoczesne zaplecze technologiczne i kompetentną obsługę. Wraz z taką usługą niektóre oferują także… adres rejestrowy. Nierzadko w nowoczesnym biurowcu w prestiżowej lokalizacji. Taki adres umieszczony na wizytówce, stronie www czy firmowych materiałach już na starcie zwiększy prestiż Twojej firmy. W końcu tylko nieliczne podmioty mogą pozwolić sobie na biuro w tak znakomitej okolicy.
  • Nowe kontakty. Wynajmując biuro serwisowe, codziennie będziesz miał styczność z ludźmi podobnymi do Ciebie - kreatywnymi, przedsiębiorczymi specjalistami w swoich dziedzinach. Naturalnym skutkiem takich okoliczności są inspirujące znajomości i… nowe kontrakty.

Prywatne biuro serwisowane to doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie chcą lub nie mogą inwestować w długofalowy najem biura. Dzięki dodatkowym świadczeniom, prestiżowej lokalizacji i inspirującym ludziom wokół taka usługa spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Gold Place oferuje zarówno przestrzeń coworkingową jak i biuro serwisowane w Warszawie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.