Pożyczka na raty — jak działa i gdzie szukać najlepszej oferty?

Marek Szydełko
17.02.2021

Pożyczka na raty to alternatywa klasycznej chwilówki, którą oferują instytucję pozabankowe. Taki rodzaj wsparcia finansowego może otrzymać praktycznie każdy, kto w bardzo szybkim tempie potrzebuje dodatkowych środków na dowolny cel.

Pierwsza pożyczka na raty - gdzie ją znaleźć?

Najlepszym rozwiązaniem aby skorzystać z najtańszej pożyczki ratalnej jest skorzystanie z rankingów pożyczek online. Doskonałym przykładem jest https://www.get-money.pl/banki/pozyczki-na-raty, gdzie znajdziemy mnóstwo firm pozabankowych, które chętnie udzielą nam środków, podczas problemów finansowych.

Mamy tutaj do wyboru kilka znanych propozycji, które oferują szeroki wachlarz możliwości pożyczenia gotówki online. W zależności od wybranej firmy, możemy zaciągnąć pożyczkę nawet do 48 miesięcy. Wygodne i niskie raty z pewnością sprawią, że spłacimy daną kwotę bez problemu. Oczywiście czas spłaty może być o wiele krótszy, parabanki oferują również spłatę pożyczki np. w 60 dni.

Wybierając taki wariant pożyczenia gotówki, zwróćmy uwagę przede wszystkim na RRSO oraz całkowitą kwotę pożyczki. Zazwyczaj taka informacja będzie dostępna, gdy zaczniemy wypełniać wniosek u wybranej firmy.

Innowacyjne firmy, proponują również rozwiązania na miarę XXI wieku, jak pierwsza pożyczka za darmo czy rozpoczęcie spłaty dopiero po 2 miesiącach od zaciągnięcia pożyczki. Są to udogodnienia, które oferują najlepsze firmy na rynku. Warto więc zapoznać się z szeroką ofertą parabanków.

Pożyczki na raty – czy warto?

Wybierając taką formę finansowania, wiążemy się z firmą na dłuższy czas, lecz raty które przychodzi nam spłacać, są niezwykle niskie. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby wybrać najlepszą propozycję, należy zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które wpływają na ostateczną cenę pożyczki.

Wymieniamy takie składowe jak prowizja, RRSO, oprocentowanie pożyczki oraz inne kwestie jak opłata administracyjna. Jak się często okazuje, pożyczki pozabankowe mogą być o wiele tańszym rozwiązaniem od pożyczek bankowych.

Od kredytu gotówkowego czy konsolidacyjnego różni je to, że do zaciągnięcia pożyczki ratalnej potrzeba o wiele mniej formalności. Z pożyczek ratalnych może skorzystać niemal każdy, gdyż próg starania się o takie finansowanie jest bardzo niski. Zazwyczaj mogą skorzystać z nich osoby, które posiadają już jakieś zobowiązania finansowe.

Pożyczka na raty – na co mogę przeznaczyć pieniądze?

Niezależnie od tego, czy nas samochód właśnie uległ awarii, czy planujemy urlop nad morzem, możemy starać się o pożyczkę ratalną. Jest to sposób na szybką gotówkę bez wychodzenia z domu. Możemy przeznaczyć ją dosłownie na dowolny cel, gdyż nie ma konieczności informowania firmy, na co wydamy otrzymane środki.

Klasyczne banki wymagają informacji na co dokładnie bierzemy kredyt. Często musimy również spełnić szereg wymagań i posiadać odpowiednią zdolność finansową.

Pożyczki ratalne wydają się więc doskonała alternatywą. Od klasycznych chwilówek różni je to, że nie musimy jej spłacać w ciągu 30 – 45 dni, tylko podzielić kwotę na wygodne dla nas raty. Zainteresowanie taką formą finansowania jest coraz większe, a banki prześcigają się w coraz to nowszych i korzystniejszych dla klientów ofertach.

Pożyczka na raty – wygoda i komfort

Taka forma finansowania, to odpowiedź na współczesne potrzeby klientów. Obecnie bardzo dużo formalności i spraw załatwiamy przez internet. By skorzystać z oferty parabanków i sięgnąć po pożyczkę ratalną, nie musimy nawet wychodzić z domu.

Cały proces jest bardzo prosty i zajmuje dosłownie kilkanaście minut. Wystarczy, że wypełnimy wniosek na stronie wybranej instytucji i poczekamy na odpowiedź. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego dokumentu, pieniądze na naszym koncie powinny pojawić się w kilka minut.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.