Planujesz remont mieszkania w Ursynowie? Ubezpiecz go!

Piotr Kowalczyk
29.01.2021

Remont mieszkania to poważne zadanie, w które musimy zaangażować mnóstwo środków, czasu, a często własnej pracy. Budżet w takich sytuacjach bywa napięty - każda pomyłka może okazać się bardzo niekorzystna dla naszych finansów. Co gorsza, może dojść do usterek, których naprawa również sporo kosztuje. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest ubezpieczenie mieszkania w czasie remontu - dowiedz się, co to za polisa. 

Dlaczego warto ubezpieczyć remont?

Generalny remont mieszkania niesie ze sobą ryzyko powstania nieoczekiwanych zdarzeń. Najczęściej mówi się o takich szkodach jak:

  • Zalanie. W przypadku generalnego remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej nierzadko dochodzi do zalania - zarówno mieszkania remontowanego, jak i sąsiadów, którzy mieszkają pod nami. To najczęstszy powód wypłaty odszkodowań z tytułu polisy mieszkaniowej rozszerzonej o zabezpieczenie remontu.
  • Przepięcie. Może ono wyniknąć ze wad starej instalacji lub błędu osoby przeprowadzającej remont. Efektem może być np. zniszczenie sprzętów domowych
  • Niewywiązanie się z umowy. Nie wszystkie ekipy budowlane są rzetelne - popełniają błędy lub nie realizują remontu zgodnie z planem inwestora. Naraża to nas na straty i poprawki. 
  • Wandalizm, włamanie. Remontowane mieszkania, w których nikt nie mieszka, są narażone na dewastację, ale również kradzieże z włamaniem.
  • Stłuczenie elementów szklanych. Nowe okna czy lustro, które w trakcie remontu mogą ulec zniszczeniu, to również może oznaczać spory koszt dla inwestora. 

W związku z tym każdy remont warto ubezpieczyć - biorąc pod uwagę, jak dużo mogą nas kosztować poprawki, sprzęt, ponowny zakup materiału czy wynajęcie ekipy, o odszkodowaniu dla sąsiadów nie wspominając. Z takim ubezpieczeniem niestraszna żadna wpadka podczas prac remontowych. 

Jak wygląda ubezpieczenie remontu mieszkania w Ursynowie?

Ubezpieczenie na czas remontu jest możliwe w ramach polisy mieszkaniowej. Warto rozważyć taką dodatkową opcję, szczególnie gdy kupujemy mieszkanie, które jest przeznaczone do remontu. Polisę zawiera się na rok. Poza rozszerzeniem o ubezpieczenie remontu polisa może zawierać:

  • Assistance, gdy powstała konieczność dokonania szybkiej naprawy (np. hydraulicznej),
  • OC w życiu prywatnym pozwala uniknąć kosztów związanych ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim, np. wspomniane zalanie sąsiada,
  • ochrona prawna - ten pakiet przydaje się, gdy pojawia się problem z wyegzekwowaniem zapisów umowy z wykonawcą remontu,
  • ubezpieczenie ruchomości, gdy chcemy mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek zdarzenia dostaniemy odszkodowanie za sprzęt, np. RTV czy AGD. 

Ile kosztuje ubezpieczenie remontu? 

Podstawowymi okolicznościami, które towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę, jest wartość mieszkania (oraz ewentualnych ruchomości), z którą łączy się sumę ubezpieczenia. Biorąc pod uwagę zakres ochrony, cena ubezpieczenia może się wahać od 200 do kilkuset/tysiąca złotych w zależności od firmy ubezpieczeniowej, którą wybierzemy. Chcesz zabezpieczyć się w trakcie remontu mieszkania w Ursynowie? Zgłoś się do Eurofinance - mamy oddział w Twojej dzielnicy - https://eurofinance.info.pl/oddzialy/warszawa-ursynow/ Pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą polisę mieszkaniową, dzięki której ochronisz się przed finansowymi skutkami błędów w trakcie remontu. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.