Plafony sufitowe - dlaczego są tak popularne?

Mateusz Rąbalski
01.08.2022

lampy sufitowe, które nie mają żadnych przewodów, są bardzo powszechne. Są popularne w małych mieszkaniach, ponieważ nie są zbyt drogie, a także są lubiane przez osoby mieszkające w większych mieszkaniach. Pomimo ich popularności, nie można zaprzeczyć, że sufity są tym, co czyni pomieszczenie wyjątkowym. Polacy mieszkający w małych mieszkaniach coraz bardziej interesują się plafonami. Minimalizm, który obserwujemy dzisiaj, pomógł zwiększyć ich popularność. Co sprawia, że plafony są tak atrakcyjne?

Zrozumiałe jest, że wielu młodych Polaków mieszka w małych mieszkaniach, a sufity są tam cennymi powierzchniami do zagospodarowania, dlatego częściej niż dotychczas wybierają płaskie sufity. Wybierając oświetlenie do pomieszczenia, osoby posiadające duże domy często wybierają lampy sufitowe ze względu na ich funkcjonalność i piękny wygląd. Na małej przestrzeni każdy mebel i wystrój należy dokładnie przemyśleć. Lampy sufitowe mogą dawać dużo światła i sprawdzają się w większości nowoczesnych domów. Dowiedz się więcej o nich tutaj.

Nowoczesne plafony sufitowe - co je wyróżnia?

Pomieszczenia takie jak kuchnie i łazienki to najczęściej pomieszczenia, w których znajdują się lampy sufitowe zwane plafonami. Jednak dzięki nowszym technologiom i ciekawym wyglądom tworzonym przez producentów lamp, plafony znajdują zastosowanie w innych pomieszczeniach, takich jak sypialnie czy salony. Należy zauważyć, że plafony najlepiej sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach z niskim sufitem, w których standardowa lampa wisząca zniszczyłaby wygląd pomieszczenia, zajmując zbyt dużo miejsca.

Plafony sufitowe to funkcjonalne lampy, które nie są szczególnie wyeksponowane. Mogą korzystać zarówno z tradycyjnych żarówek, jak i bardziej nowoczesnych, ekologicznych diod LED i mogą być zastosowane w stylistyce każdego wnętrza. Plafony (zwane również oprawami sufitowymi) mogą być wykorzystywane jako oświetlenie ogólne lub jako oświetlenie dodatkowe. Mogą również stanowić element dekoracyjny wnętrza.

Zarówno lampy wiszące, jak i plafony sufitowe mogą być stosowane w każdej przestrzeni naszego mieszkania czy domu, ale są instalowane w bardzo różny sposób. Plafony montuje się płasko do sufitu (lub ściany), a lampy wiszące zawiesza się na haku. Większość plafonów jest mocowana do sufitów, ale zdarzają się również lampy montowane na ścianie. Istnieje wiele różnych stylów plafonów, od bardzo prostych po bardzo fantazyjne i dekoracyjne. Stanowią świetny dodatek do każdego pomieszczenia i mogą pasować do wielu różnych stylów aranżacji wnętrz, ponieważ ich formy są bogate i różnorodne.

Dużą zaletą Plafonów wykonanych z gładkich, trwałych materiałów jest to, że można bardzo łatwo czyścić, co jest ogromnym ułatwieniem w zachowaniu czystości o gromadzeniu się kurzu. Tego typu lampy przysufitowe mogą być również stosowane w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Gładkie, trwałe plafony mogą zapewnić wystarczającą ilość światła w każdym pomieszczeniu, a także podnieść wygląd wnętrza.

Czy warto zdecydować się na plafony sufitowe?

Nowoczesne kształty lamp są idealne dla tych, którzy chcą, aby ich wnętrze było wyjątkowe i inne. Oprawy sufitowe takie jak plafony mają wiele różnych kształtów, w tym klosze przypominające klatki, splątane ramiona oświetleniowe i jeszcze wiele więcej projektów nie z tego świata. Każda osoba, która lubi nowoczesne, nietuzinkowe oprawy, powinna sprawdzić tę kategorię lamp. Niewątpliwym zarówno sprzedawcą jak i producentem tego typu lamp jest sklep Domotio.pl.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.