Oferty pracy IT - TOP 10 technologii w Polsce

Maciej Piwowski
16.06.2021

Choć 2020 rok był dla branży IT trudny, obecny rok pokazuje, że branża IT ma się świetnie i wraca na swoje dawne tory. Portale z ogłoszeniami o pracę pękają w szwach od nowych rekrutacji. Jakie oferty pracy są obecnie najpopularniejsze? Sprawdźmy top 10 technologii i zawodów, które gwarantują nam łatwe zdobycie nowej pracy w IT.

Data Scientist

Zbiory danych, których ogrom zwiększa się z roku na rok w trybie wykładniczym, musi zostać poskromiony specjalnymi, zaawansowanymi technikami. To właśnie dane są obecnie najbardziej wartościową walutą, która niejednokrotnie wpływa na sukces firmy i jej przewagę konkurencyjną. Dlatego też coraz większą uwagę przykłada się do zatrudniania ekspertów, których zadaniem jest przetwarzanie i analiza danych, które układają się w informacje umożliwiające podejmowanie ważnych decyzji biznesowych. 

Specjalista Sztucznej Inteligencji i Uczenia Maszynowego

Specjaliści SI oraz ML są na ten moment najbardziej pożądanymi pracownikami branży IT. Wszechobecna robotyzacja i automatyzacja procesów biznesowych wymusza zaangażowanie znacznie większej liczby ekspertów, którym nieobce są techniki projektowania sztucznej inteligencji i wykorzystywania jej zarówno w biznesie, jak i życiu. 

Programista Python

Python, jak wielu ekspertów spodziewało się od kilku lat, jest obecnie najpopularniejszym językiem programowania na świecie. Łatwość obsługi technologii, wszechstronne zastosowanie i mnogość bibliotek sprawia, że Python jest wykorzystywany nie tylko do wytwarzania oprogramowania, ale również do analizy danych, projektowania sztucznej inteligencji oraz innych branż, pozornie niezwiązanych z nowoczesnymi technologiami. Jeśli planujesz wziąć udział w rekrutacji IT do swojej pierwszej pracy, zwróć uwagę na oferty programisty Python. 

Tester oprogramowania

Zawód testera oprogramowania stanowi jedną z tych profesji, którą poleca się na początku kariery w branży IT. Relatywnie mały próg wejścia wymagający podstaw znajomości technologii programowania, możliwość szybkiego rozwoju swojej kariery oraz bardzo ciekawe wyzwania sprawiają, że oferty pracy testerów oprogramowania cieszą się niezwykłą popularnością. 

Programista Java

Stanowisko programisty Java już od dobrych kilku lat stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków, do których dążą specjaliści IT w branży. Java wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych technologii wytwarzania oprogramowania. Za pośrednictwem Java tworzy się aplikacje desktopowe oraz webowe. Co przemawia za kierowaniem swojej kariery w stronę programisty Java? Z pewnością wysokie zarobki specjalistów oraz szerokie możliwości rozwoju. 

Specjalista Bezpieczeństwa IT

Przenoszenie coraz to nowych obszarów naszego życia do sieci stanowi jedną z największych zachęt wzmożonej aktywności hakerów i innych osób, które czekają tylko na naszą nieuwagę podczas korzystania z wielu usług online. Cyberbezpieczeństwo z czasem będzie rozwijać się ku nowym wymiarom, z czym próbują walczyć eksperci do spraw bezpieczeństwa IT zatrudniani obecnie w praktycznie każdej branży. 

Architekt systemów IT

Architektura IT to zbiór sprzętu i oprogramowania, który pozwala na realizowanie podstawowych zadań każdej firmy, bez względu na branże, w jakiej działa. By jednak cała ta architektura działała poprawnie i mogła być odpowiednio rozwijana, niezbędny jest udział specjalisty biegłego w tym obszarze. Dlatego też zawód architekta IT przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit, a oferty pracy IT w tym obszarze są często występujące. 

Full Stack Developer

Full Stack Developer to człowiek orkiestra. Specjalista, który samodzielnie jest w stanie stworzyć aplikacje od zera, zająć się logiką, warstwą graficzną, wsparciem bazy danych i wielu innych istotnych aspektów wytwarzania oprogramowania. Ze względu właśnie na to Full Stack Deweloperzy są pożądanymi specjalistami w branży IT. Każdy pracodawca chce zatrudnić osobę o tak rozległych kompetencjach, która z powodzeniem może przyjąć wiele różnych zadań, bez względu na technologię, jaka w tym konkretnym momencie jest wymagana. 

Specjalista UX/UI

Wrażenia, jakich użytkownicy doświadczają podczas korzystania z aplikacji i programów zyskują na wadze z każdym rokiem. Dlatego też przedsiębiorstwa z branży IT decydują się na maksymalizowanie satysfakcji z korzystania z produktów poprzez realizowanie zaawansowanych badań doświadczeń dotychczasowych klientów. Specjaliści UX oraz UI są obecnie szeroko poszukiwani w IT i nie tylko. 

Ekspert Internetu Rzeczy

IoT to fraza, która coraz częściej pojawia się podczas rozmów ekspertów IT. Co więcej, Internet rzeczy staje się technologią, która ma szansę być wiodącym nurtem w całej branży nowoczesnych technologii. Połączenie wielu urządzeń, systemów w jeden, ogromny sieciowy organizm z pewnością wpłynie na nasze życie zawodowe i prywatne. Specjaliści Internetu Rzeczy są poszukiwani i mogą mieć pewność, że popyt na ich kompetencje i wiedzę nie będzie słabnąć przez najbliższe lata. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.