Nietypowe konferencje i pomysły na ich realizację

Krzysztof Jagielski
17.07.2018

Konferencja z zasady kojarzy się z nudnie spędzonym czasem, który nie wnosi zbyt wiele do codziennego funkcjonowania firmy. Jednak czasami może być wyjątkowo interesująca i pouczająca, zwłaszcza jeżeli jest zorganizowana w sposób szczególnie pomysłowy. Zatem skupmy się na tym, co najważniejsze i zorganizujmy konferencję, jakiej jeszcze nie było.

Konferencja na plaży

To fascynujący, choć nieco szalony pomysł. Wybierając konferencję w nietypowym miejscu skupiasz uwagę uczestników, jednak nie do końca są oni w stanie poradzić sobie z dłuższym jej utrzymaniem. Skąd taki wniosek? Konferencja na plaży dobrze sprawdzi się tylko wówczas, gdy prezentujesz coś, co ma związek z miejscem gdzie jesteś. Jednak pomysł jest wyjątkowy. Zatem, jeśli chcesz opowiedzieć o najnowszym modelu japonek, z pewnością zaintrygujesz miejscem spotkania.

Konferencja w miejscu historycznym

Między innymi na zamku. To ciekawe miejsce i znów pomysł, który przysporzy nam więcej zwolenników niż przeciwników. Wszystko dzięki pomysłowości. Warto zaaranżować jakieś spotkanie w stylu nawiązującym do produktu, na przykład sprzedając lampy można pokusić się o mały pokaz duchów, który przerwany byłby przez świetnie działające światło, ujawniające, kto skrył się za straszeniem. Skuteczne i przyciągające uwagę.

Konferencja z jedzeniem

Jednak najskuteczniejszym pomysłem będzie wykorzystanie jedzenia, jako tego czynnika, który przekona uczestników. Taka opcja ma najwięcej szans na powodzenie, zwłaszcza, jeśli będzie to restauracja wyjątkowa i w jakiś sposób z produktami powiązana. Warto zerknąć na stronę Naskrajnej.pl i przekonać się czy to miejsce jest godne zorganizowania nowej konferencji. Bo z pewnością poziom jedzenia jest tam ponadprzeciętny.

Wybierając motyw i sposób organizacji konferencji, warto zadbać o atrakcje, dobre jedzenie i miłą atmosferę. Dzięki temu łatwiej będzie dotrzeć do słuchaczy i osiągnąć zamierzony cel.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.