Nie wiesz, czy warto wziąć pożyczkę przez internet?

Maciej Piwowski
25.08.2016

Chcąc zaciągnąć pożyczkę, najczęściej mamy kilka możliwości. W tym artykule chciałbym się skupić na formach realizacji samego wniosku, jego złożenia, rozpatrzenia, jak i otrzymania pożyczki. Pomijamy tutaj zaciąganie pożyczek od znajomych i rodziny, skupiając się na instytucjach finansowych, nie tylko na bankach.

Najbardziej popularne są 3 drogi zaciągnięcia pożyczki z owych instytucji. Pierwsza to oczywiście osobista wizyta w placówce banku bądź u brokera, czyli pośrednika. Wówczas na miejscu, podpisując przedłożone nam regulaminy, umowy i wnioski, składamy prośbę o udzielenie pożyczki, a po pozytywnej weryfikacji, podpisujemy umowę na rzecz spłaty zobowiązania w określonych ratach i terminach. Jest to o tyle mało komfortowa droga, gdyż absorbuje sporo naszego czasu. Nie tylko musimy udać się do placówki stacjonarnej, ale najczęściej także i poczekać w kolejce, aż zostaniemy obsłużeni przez doradcę finansowego.

Druga możliwość to wypełnienie specjalnego wniosku i zamówienie wizyty domowej. Czyli ów doradca przychodzi do nas z dokumentami, przeprowadza z nami rozmowę, przyjmuje i weryfikuje wniosek oraz podpisuje umowę. Pieniędzy jednakże od niego nie otrzymujemy i to jest największy minus tej opcji. Ponadto, musimy sobie zawsze zarezerwować nieco czasu na wszelkie formalności.

Trzecia możliwość, moim zdaniem najbardziej komfortowa, oferowana między innymi przez firmę GetBucks, to pożyczka przez internet. Najprostszy i najszybszy sposób na zaciągnięcie pożyczki. Siadamy przy komputerze, w momencie, kiedy mamy czas, kiedy mamy na to ochotę, bądź po prostu potrzebę. Otwieramy stronę firmową pożyczkodawcy, wpisujemy w formularzu kwotę, jakiej potrzebujemy, określamy ilość rat i czas spłaty — automatycznie wyświetla się koszt całości kredytu, jak i wysokość rat. Jeżeli warunki są przez nas akceptowalne, potwierdzamy formularz, podajemy podstawowe dane i wysyłamy wniosek. Następnie musimy odczekać około 15 minut, aż system nas zweryfikuje. W tym czasie możemy zrobić sobie herbatę bądź udać się z psem na spacer. Gdy wrócimy, powinniśmy otrzymać już informację na temat weryfikacji naszego wniosku. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu akceptujemy warunki umowy, i czekamy kolejne 15-20 minut aż przelew znajdzie się na naszym koncie. To wszystko, prawda, że szybko i łatwo?

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.