Komunikacja miejska czy samochód?

Maciej Piwowski
08.07.2016

Łatwy dostęp do poszczególnych instytucji umożliwia nam codzienne funkcjonowanie. Każdy z nas ceni sobie szybki i komfortowy transport. Występuje on w przeróżnych postaciach, zwłaszcza w mieście. Częste modernizacje dróg, korki czy kolizje powodują, że miasto musi oferować mieszkańcom łatwy dostęp do dużej liczby linii komunikacyjnych. Tramwaje, autobusy i wciąż mało popularne w Polsce metro, gwarantują dojazd w określone miejsce niskim kosztem. Nie bez powodu w miarę możliwości wolimy przemieszczać się samochodem. Gwarantuje on wygodę oraz niezależność. Wielu kierowców przesiadło się do publicznych środków transportu ze względu na wysokie koszty benzyny. Warto tutaj zaznaczyć, że auta na gaz są ciekawą alternatywą, chociaż tego typu pojazdy często ulegają awariom. Okazuje się jednak, że podróż komunikacją miejską ma wiele wad.

Niekorzystne warunki podróży komunikacja miejską

Korzystanie z komunikacji miejskiej może wiązać się z dużym ryzykiem. Autobusy  i tramwaje są zmuszone poruszać się po odgórnie ustalonej trasie, motorniczy nie mają więc możliwości ominąć dużego korka czy miejsca wypadku. Często może się zdarzyć, że nie zdążymy na czas dostać się w określone miejsce. Co więcej, pojazdy publiczne mogą zatrzymywać się tylko na przystankach, które nie zawsze znajdują się w pobliżu naszego punktu docelowego. Niestety większość miast nie dysponuje budżetem na tyle wysokim, aby każdy autobus czy tramwaj był nowoczesnym, solidnym pojazdem. Stare, zużyte modele mają niską odporność na skrajne warunki atmosferyczne, takie jak mróz. Może się zatem zdarzyć, że podczas srogiej zimy trudno będzie nam się przemieszczać. Hałaśliwe wycieczki szkolne czy osoby pod wpływem alkoholu to tylko niektóre przykłady mogące obniżyć komfort naszej podróży.

Wygoda i niezależność

Wszystkich wymienionych uciążliwości możemy uniknąć, korzystając z samochodu. Niezależni kierowcy prezentują się bardziej profesjonalnie. Jest to ważna kwestia, zwłaszcza dla przedstawicieli firm czy przedsiębiorców. Niestety nie zawsze mamy możliwość skorzystania z własnego pojazdu. Stłuczki mogą przytrafić się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Wystarczy chwila nieuwagi,  czy roztargnienie innego uczestnika ruchu i już mamy do czynienia z kolizją. W niektórych sytuacjach nasze Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie może zapewnić nam tymczasowego pojazdu. W takiej sytuacji najlepiej będzie skorzystać z możliwości wynajmu. Anca Cars oferuje możliwość zarówno krótko-, jak i średnioterminowego wynajmu. Dzięki temu każdy klient może dostosować rodzaj pojazdu do swoich potrzeb.

Przemieszczanie się samochodem to niezwykły komfort. Sami decydujemy, jaką obierzemy trasę i w którym miejscu zaparkujemy pojazd. Jego wielkość powinno się dobierać w zależności od potrzeb użytkownika. Anca Cars oferuje zarówno modele rodzinne, jak i mniejsze pojazdy, idealne do poruszania się po miejskich drogach. Wiele zalet podróży własnym środkiem transportu sprawia, że samochód zawsze będzie lepszym wyborem,  niż komunikacja miejska.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.