Jakie najbezpieczniejsze etui na telefon?

Piotr Kowalczyk
12.09.2023

Telefon komórkowy to zdecydowanie integralna część naszego codziennego życia. Jest wykorzystywany nie tylko do komunikacji, ale także jest narzędziem przeznaczonym do pracy lub rozrywki. W związku z tym powinno się o niego odpowiednio zadbać. Do tego idealnie sprawdzi się etui, dzięki któremu Twój smartfon będzie odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jakie bezpieczne etui na telefon wybrać, aby odpowiednio zabezpieczyć smartfona?

Silikonowy case na Twój telefon komórkowy

Silikonowy case to jedno z najbardziej praktycznych akcesoriów na rynku. Jest wykonany z elastycznego tworzywa TPU (termoplastycznego poliuretanu). Popularność, jaką cieszy się silikonowe etui, wynika z jego lekkości i łatwości zakładania. Wśród wielu propozycji znajduje się etui iPhone 15, odporne etui na telefon samsung, a także na inne modele. Termoplastyczny poliuretan wykorzystany do produkcji zapewnia mu elastyczność, dlatego case doskonale dopasowuje się do telefonu komórkowego. Silikonowe etui jest często wyposażone w podwyższony rant, dlatego doskonale zabezpiecza ramkę smartfona.

Czy pancerne etui chroni telefon?

Jeśli potrzebujesz solidnej ochrony dla swojego telefonu, warto postawić na zakup pancernego etui. Tego typu model jest zazwyczaj wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, takiego jak poliwęglan, a także metal, dlatego zapewnia dobrą ochronę telefonu nawet w przypadku upadku z większej wysokości. Pancerne etui często jest wyposażone we wzmocnione narożniki, których celem jest absorbowanie energii uderzenia, dlatego doskonale chroni przód i tył smartfona. 

Szkło hartowane jako zwiększenie ochrony

Szkło hartowane to inny popularny dodatek przeznaczony do ochrony telefonu. Jest ono umieszczane na ekranie i ma za zadanie chronić go przed zarysowaniami i stłuczeniami. Choć nie jest to bezpośrednio etui, to może znacznie zwiększyć ochronę telefonu. Szkło hartowane jest zwykle cienkie i przezroczyste, dlatego nie wpływa negatywnie na jakość wyświetlanego obrazu. Jeśli połączysz je z solidnym etui, to Twój telefon będzie miał podwójną warstwę ochrony.

Jakie najbezpieczniejsze etui na telefon komórkowy wybrać?

Wybór odpowiedniego etui na telefon to klucz do zapewnienia mu najlepszej ochrony. Silikonowe etui oferują lekką i elastyczną ochronę, pancerne etui są solidnym wyborem dla osób narażonych na ryzyko upadku smartfona, a szkło hartowane stanowi doskonałe uzupełnienie każdej ochrony. Jeżeli zastanawiasz się jakie bezpieczne etui na telefon będzie odpowiednie, to niezależnie od preferencji, warto zainwestować w dobry model, aby zachować telefon w doskonałym stanie przez wiele lat.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie