Jaki jest najlepszy program kadrowo płacowy dla małych firm?

Mariusz Siwko
12.09.2023

W dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca powinien mieć intuicyjny program kadrowo-płacowy dla małych firm. Dzięki takiemu programowi rozliczanie pracowników zatrudnionych na umowach o pracę i umowach cywilnoprawnych będzie zdecydowanie prostsze. Usługa outsourcingu kadr nie jest korzystna dla każdej firmy, przez co w zakresie kadr wielu przedsiębiorców preferuje zatrudnienie specjalisty i naliczanie płac wewnętrznie przy pomocy dedykowanego programu kadrowo-płacowego. W artykule wyjaśniamy, jaki jest najlepszy program kadrowo płacowy dla małych firm.

1. Program kadrowo-płacowy dla małych firm: jaki wybrać?

2. Rozliczanie pracowników zatrudnionych na umowy różnego typu

Program do rozliczania zatrudnionych pracowników w żadnej mierze nie powinien być skomplikowany. Kadry i płace to nie tylko naliczanie wynagrodzenia, ale również. np. pilnowanie terminów szkoleń BHP czy też innych terminów związanych z kadrami w firmie. Dobry program powiadomi także o mijających terminach badań lekarskich. Taki program powinien wspomagać zarządzanie zasobami ludzkimi. Jego zadaniem jest ułatwienie rozliczeń z Urzędem Skarbowym i z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Program kadrowo płacowy dla małych firm pozwala na zarządzanie Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych. Najlepsze programy kadrowo — płacowe zapewniają firmom jeden stały abonament. 

Program kadrowo-płacowy dla małych firm: jaki wybrać?

Oprogramowanie do prowadzenia kadr i płac nie może być przestarzałe, gdyż spowalnia pracę. Małe firmy doskonale o tym wiedzą i inwestują w program, który pozwala na zarządzanie umowami zawartymi z pracownikami, prowadzenie ewidencji czasu pracy, rozlicza niestandardowe składniki płacowe, tworzy listy płac, generuje deklaracje ZUS i ma dodatkowe moduły, które można wdrożyć w razie potrzeby. Pracownicy mają możliwość wglądu do swojej dokumentacji kadrowo — płacowej. Mogą za pomocą programu dostarczyć niezbędne dokumenty. Ta opcja zmniejsza ryzyko zgubienia jakichkolwiek dokumentów. Oprogramowanie musi mieć zapewnione wsparcie techniczne. Nowoczesne programy działają w chmurze, dzięki czemu można się do nich logować bez względu na porę i miejsce pobytu. Taki program będzie idealny dla grupy pracowników pracujących zdalnie. 

Rozliczanie pracowników zatrudnionych na umowy różnego typu

Rozliczanie pracowników z różnych typów umów, takich jak umowy o pracę czy umowy cywilnoprawne, stanowi codzienną rzeczywistość dla wielu firm. Dlatego właśnie małym i średnim przedsiębiorstwom przydaje się nowoczesne oprogramowanie do zarządzania kadrami i płacami. Chociaż niektóre firmy decydują się na korzystanie z usług biur rachunkowych, to jednak zwracają uwagę na nowoczesne oprogramowanie, które pozwala skutecznie rozliczać każdego pracownika, minimalizując tym samym ryzyko popełnienia błędów, na przykład związanych z brakiem aktualizacji.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.