Jak zdobywać lajki na Facebooku i Instagramie?

Mateusz Rąbalski
20.01.2023

Prowadząc media społecznościowe, zarówno te prywatne jak i biznesowe, chcemy zdobyć jak największą liczbę obserwatorów oraz lajków. To pozwala nam na zwiększenie zasięgów oraz docieranie do większej grupy odbiorców. Jednak w przypadku prywatnego konta, o ile nie jesteśmy influencerami, możemy robić to powoli, spokojnie, bez denerwowania się o ilość lajków. Jeśli jednak prowadzimy biznesowe media społecznościowe, zależy nam na tym, aby ten przyrost obserwatorów oraz lajków był równomierny. Dlatego warto podjąć odpowiednie działania marketingowe, aby ilość lajków zwiększała się systematycznie. Na co warto zatem zwrócić uwagę?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak zdobywać lajki na Facebooku i Instagramie
  • co zrobić, aby lajki zwiększały się systematycznie

Lajki i obserwatorzy to coś, co pokazuje naszą popularność w mediach społecznościowych. Ich zdobywanie jest bardzo ważne dla tych z nas, którzy media społecznościowe traktują jako medium do kontaktowania się z potencjalnymi odbiorcami oraz klientami. Dzięki mediom społecznościowym reklamujemy swoje produkty i usługi. Z jednej strony inwestujemy w reklamy, z drugiej wypuszczamy do mediów społecznościowych odpowiednie treści, które mają popularyzować produkowane przez nas produkty bądź treści, z których utrzymujemy się jako marka biznesowa.

Lajki na Facebooku i Instagramie - jak zdobywać fanów w mediach społecznościowych?

Przede wszystkim trzeba skupić się na publikowaniu dobrych treści, filmów i grafik. To co publikujemy na naszym fanpage bądź kanale na Instagramie musi przyciągać naszych potencjalnych obserwatorów. Dlatego treści te muszą być związane z tym czym się zajmujemy i co oferujemy naszym potencjalnym odbiorcom. Powinny zostać podane w ciekawej formie, nie zawsze tylko jako tekst, ale także jako infografiki, filmiki, Instastories, relacje i tak dalej. Wszystko to musi być napisane czy też powiedziane przystępnym językiem, czasem dowcipnie i nieszablonowo. Tak, aby ktoś kto wchodzi na nasz profil poczuł się zaintrygowany.

Jeśli nie potrafimy samodzielnie stworzyć ciekawych treści bądź filmów, warto zwrócić się do specjalistów, którzy na co dzień tworzą takie treści. Pomogą nam dopasować je do branży oraz naszych obserwatorów. Dzięki temu lajki będą nam systematycznie przybywać. Jeśli sami mamy głowę pełną pomysłów warto spisać sobie jakie treści chcemy umieszczać na naszych stronach w mediach społecznościowych i po kolei realizować to, co sobie wypisaliśmy. Dzięki temu będzie to jedna spójna całość, która będzie intrygować naszych obserwatorów i zdobywać systematycznie lajki.

Co zrobić, jeśli lajki się nie pojawiają lub obserwatorzy znikają? Kup lajki - wybierz usługę kupowania polubień.

Jeśli publikujecie treści i efektów nie ma, to warto zastanowić się nad zakupem lajków na Facebooku bądź obserwatorów na Instagram. Taki dopływ obserwatorów realnych, którzy będą reagować na nasze publikacje może znacznie przyczynić się do wzrostu zasięgów oraz poprawy jakości naszych stron w mediach społecznościowych. Warto to także połączyć zmianą publikowanych treści, które będą bardziej adekwatne do zainteresowań naszych odbiorców, co przełoży się z kolei na dopływ niepłatnych obserwatorów, którzy jednocześnie będą także udostępniać oraz lajkować nasze treści.

Zrównoważenie ilości kupionych lajków do tych organicznych jest bardzo ważne dla trwałości naszych działań w mediach społecznościowych. Aby rzeczywiście przynosiły one efekt kupując lajki na Instagram bądź Facebook możemy nieco ryzykować. Na początku może okazać się, że nasze konta w mediach społecznościowych będą miały lepsze statystyki, jednak później może być znaczny spadek zainteresowania tym, co dzieje się w naszych social mediach. Aby tego uniknąć warto połączyć zmiany na różnych torach - kupić sobie lajki, a jednocześnie zmienić treści tak, by były bardziej interesujące dla potencjalnych klientów. To w dłuższej perspektywie może dać nam bardzo dobre korzyści. Samo "kup like" nie zawsze może wystarczyć.

Aby znaleźć firmy, które oferują kupowanie lajków, wystarczy poszukać w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "kupowanie like", "zakup like", "zakup lajków" i znajdziemy oferty. Po zakupie usługi w krótkim czasie na fanpage pojawią się w pełni bezpieczne, szybkie lajki na FB.  

Jak już wspominaliśmy, jeśli nie mamy pomysłu na zmianę treści, warto zatrudnić do tego specjalistów, którzy oprócz publikacji treści podpowiedzą także czy znów warto kupić sobie lajki na media społecznościowe, czy jednak skupić się na ruchu organicznym. Ich wiedza może być dla nas wprost bezcenna.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie