Jak zamówić foliopaki Inpost?

Antoni Kwapisz
09.06.2022

Wykorzystanie foliopaków jest znacznie bardziej oszczędne pod względem miejsca i materiału. Pakowanie wszystkiego w kartony zużywa mnóstwo materiałów takich jak taśma klejąca. Jest to również bardziej pracochłonne. Nie ma więc się co dziwić, że w przypadku małych przesyłek czy wysyłki dokumentów foliopaki sprawdzają się idealnie.

Kto może zamówić foliopaki Inpost?

By skorzystać z oficjalnego zamówienia foliopaków Inpost, trzeba posiadać konto biznesowe. Jest to zrozumiałe, ponieważ jeśli masz do wysłania jedną, dwie czy pięć paczek raz na kilka miesięcy, to nie ma sensu wykonywać hurtowych zamówień na foliopaki. Jeśli zaś prowadzisz sklep internetowy i sprzedajesz dużo towarów lub Twoja firma współpracuje z bankami i wysyłasz mnóstwo dokumentów to używanie foliopaków będzie znacznie łatwiejsze i bardziej ekonomiczne. Co bardzo ważne, to foliopaki są podzielone na trzy rozmiary (A, B i C), które odpowiadają rozmiarom skrytek w paczkomatach.

Jeśli prowadzisz sklep wysyłkowy i sprzedajesz przy pomocy dostawy paczkomatem wiele niewielkich towarów, to będzie idealny wybór. Foliopak wystarczy ewentualnie zabezpieczyć w środku folią bąbelkową i towar może zostać wysłany. Dzięki dobranym rozmiarom Twoja paczka zawsze zmieści się do odpowiedniej skrytki paczkomatu. Jest to kolejna zaleta stosowania foliopaków zamiast pudełek.

Jak zamówić foliopaki Inpost?

Proces zamawiania foliopaków Inpost jest bardzo prosty. Wystarczy zalogować się na swoje konto biznesowe (musisz mieć uzupełniony profil wraz z numerem NIP firmy), wejść w Manager Paczek, zakładkę "InStore" i tam dokonać zamówienia. Jeśli chciałbyś prywatnie zamówić foliopaki Inpost, to niestety z oficjalnej dystrybucji nie ma takiej możliwości. Jeśli wybierasz metodę płatności przelewem za zakup opakowań, musisz tylko wypełnić formularz dostępny na stronie InPost, który jest udostępniony tylko dla użytkowników, którzy mają podpisaną z InPostem umowę handlową. Oczywiście to nie oznacza, że osoby prywatne nie mogą kupić foliopaków. Mogą, jednak muszą to uczynić w sklepach stacjonarnych z wyposażeniem kurierskim lub na poczcie. Można też zamówić je na wielu popularnych portalach z wyposażeniem kurierskim.

Dlaczego InPost oferuje foliopaki tylko firmom? Pewnie ze względu na szybkość obsługi. Klienci firmowi są dla nich najważniejsi, a obsługa pojedynczych zamówień wiązałoby się z dużo większymi kosztami niż zakupy hurtowe dokonywane przez firmy. To by doprowadziło ostatecznie do konieczności podwyższenia cen lub po prostu i tak wykonania osobnej oferty dla firm kupujących hurtowo i osób prywatnych.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.