Jak wybrać program do skanowania faktur dla biura księgowego?

Mateusz Rąbalski
08.11.2021

Wprowadzanie faktur do programów księgowych można zautomatyzować, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu oprogramowania OCR dla biura księgowego. Skanowanie faktur pozwala zaoszczędzić czas oraz uniknąć tzw. błędów ludzkich. Bardzo ważny jest jednak odpowiedni wybór programu do skanowania faktur. Jak go dokonać?

Na czym polega skanowanie faktur?

Zarówno każdy przedsiębiorca, jak i każda osoba pracująca w księgowości wie, że wprowadzanie faktur do systemu to żmudna i czasochłonna praca. Oczywiście nie jest to trudne zadanie, jednak każdy ludzki błąd może skutkować poważnymi konsekwencjami. W związku z tym w dzisiejszych czasach praktycznie każde nowoczesne biuro rachunkowe wykorzystuje program do skanowania faktur. Tego typu oprogramowanie pozwala zdecydowanie przyspieszyć wprowadzanie danych do systemu oraz uniknąć pomyłek ze strony człowieka. Automatyzacja księgowości jest zatem konieczna, by świadczyć najwyższej jakości usługi.

Jak wybrać program do skanowania faktur dla biura księgowego?

Na rynku funkcjonują różne programy dla biur księgowych, które umożliwiają skanowanie faktur. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego rozwiązania? Najważniejsza jest kwestia prawidłowego odczytywania faktur, które mogą różnić się nie tylko jakością wydruku, ale również układem. Warto zwrócić uwagę również na możliwość odczytania przez program faktury zeskanowanej telefonem, czy przekazanej w formie zdjęcia ze smartfona. OCR dla biura księgowego powinien pozwalać również klientowi zewnętrznemu dodawanie na bieżąco skanów faktur do systemu księgowego. Wiodące programy umożliwiają także komunikację na linii biuro rachunkowe - klient przez panel online, czego przykładem może być program Mobevo, którego oferta znajduje się na stronie https://mobevo.pl. Cenioną funkcjonalnością jest również możliwość tworzenia elektronicznego archiwum dokumentów.

Program do skanowania faktur to w dzisiejszych czasach obowiązkowy system w każdym biurze księgowym. Oczywiście należy pamiętać, że najlepsze aplikacje posiadają o wiele większą funkcjonalność, która pozwala zautomatyzować księgowość i zdecydowanie podnieść jakość oferowanych usług.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.