Jak wybrać najlepsze szkolenie BHP dla swoich pracowników?/

Marek Szydełko
14.08.2018

Szkolenia BHP są obowiązkowe i musi przejść je każdy pracownik niezależnie od wykonywanego stanowiska. Pierwszy raz mamy z nimi styczność zaraz po zatrudnieniu w nowym miejscu, a później regularnie co kilka lat muszą być one powtarzane. Wybór rzetelnej firmy, prowadzącej tego typu kursu wydaje się więc być niezbędny.

Dokładna analiza

Podpisując umowę z firmą zewnętrzną powinniśmy dokładnie przeanalizować jej treść. Szczególnie w zakresie dotyczącym kosztów. Sprawdźmy, czy nie ma tam informacji o dopłatach za materiały edukacyjne, późniejsze konsultacje a nawet dojazd do siedziby przedsiębiorstwa. Oferta, która z pozoru może przedstawiać się naprawdę dobrze, po dokładniejszym sprawdzeniu okaże się być zupełnie niekorzystna.

W zależności od potrzeb i opinii

Wiele firm decyduje się na sprzedaż pakietową i dłuższe formy współpracy. Zastanówmy się więc, czy wszystkie proponowane nam udogodnienia będą potrzebne w naszym przypadku. Nie bójmy się też negocjować. Dzięki dokładnemu ustaleniu zakresu usług, nie wydamy niepotrzebnie pieniędzy a jednocześnie maksymalnie wykorzystamy wiedzę i doświadczenie specjalistów. Zanim podejmiemy decyzję o współpracy z daną firmą, sprawdźmy także opinie na jej temat. Na szczęście na rynku jest wiele uczciwych przedsiębiorców, jednak nadal możemy trafić na kogoś, kto zechce nas oszukać. Poszukanie kilku informacji nie zajmie nam wiele czasu, a pomoże uniknąć ewentualnych problemów.

Tradycyjnie, czy online?

Obecnie bardzo popularne stały się kursy online, na przykład te organizowane przez firmę seka.pl. Zazwyczaj są one nieco tańsze od szkoleń tradycyjnych. Mają także wiele innych zalet. Po pierwsze możemy z nich skorzystać w dowolnym czasie. Nie musimy więc odrywać się od pilnych obowiązków, by wziąć udział w spotkaniu ze specjalistą bhp, kurs online zaczeka aż znajdziemy chwilę. Dodatkowym plusem jest ich interesująca forma. Zamiast wykładu, z którego zazwyczaj niewiele pamiętamy, mamy przed sobą bogatą w treści prezentację podzieloną na różne moduły. Znacznie przyspiesza to proces uczenia i lepiej przygotowuje do testu.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.