Jak wybrać biuro rachunkowe dla spółki z o.o.? Oto najważniejsze kryteria

Mateusz Rąbalski
28.11.2023

Według danych KRS w Polsce mamy ponad 400 tys. biznesów działających w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to szybko zyskujące na popularności rozwiązanie, głównie ze względu na prestiż spółki oraz szerokie możliwości w zakresie optymalizacji podatkowej – czyli obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Jeśli masz lub planujesz założyć spółkę z o.o., to będzie Ci potrzebne wsparcie doświadczonego biura rachunkowego. Sprawdź, jak je wybrać, kierując się kilkoma podstawowymi kryteriami.

Kompetencje biura rachunkowego

Najważniejsze jest to, aby sprawy księgowe i kadrowo-płacowe spółki powierzyć osobom, do których można mieć 100% zaufanie. Oczywiście nie znając biura trudno jest zweryfikować kompetencje jego pracowników, stąd radzimy, aby zacząć od sprawdzenia opinii dotychczasowych klientów. Jeśli widzisz, że dane biuro rachunkowe obsługuje znane marki, w tym liderów swoich branż, to jest to bardzo dobra rekomendacja.

Sprawdź, do kogo biuro kieruje swoją ofertę i czy są to również spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Przyjrzyj się zakresowi kompetencji biura i upewnij się, że możesz liczyć na jego wsparcie w zakresie m.in. usług księgowych, rachunkowych, obsługi kadrowo-płacowej, doradztwa prawnego i finansowego. Dzięki temu wszystkie kluczowe aspekty prowadzenia biznesu znajdą się w kompetentnych rękach.

Świadczone usługi

Najlepsze biura rachunkowe mogą całkowicie odciążyć swoich klientów w obowiązkach związanych z księgową stroną działalności, ale nie tylko. W grę wchodzą również takie usługi, jak pomoc w zakładaniu firmy i przekształcaniu np. JDG w spółkę z o.o., wybór najkorzystniejszego ubezpieczenia i źródła finansowania, audyt księgowy czy porządkowanie czynności formalno-prawnych (np. przy zmianach w rejestrach państwowych, zmianach właścicielskich etc.).

Dokładnie przeanalizuj ofertę

Kompleksowa obsługa księgowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zwłaszcza w formie pełnej księgowości, jest wyraźnie droższa w porównaniu z małą, jednoosobową działalnością rozliczającą się w oparciu o KPiR. Tym bardziej warto wiedzieć, za co się właściwie płaci i czy w danej cenie otrzymujesz to, co jest Ci rzeczywiście potrzebne.

Zwróć uwagę na to, czy w ramach wybranego pakietu biuro rachunkowe zapewnia m.in. rozliczenia z ZUS, nielimitowane konsultacje podatkowe, wsparcie w kontrolach podatkowych, szeroko pojętą optymalizację podatkową itd. Jeśli natomiast chcesz całkowicie wyprowadzić sprawy księgowe poza struktury spółki, to upewnij się, że biuro może przejąć również kwestię m.in. wystawiania faktur sprzedażowych, budżetowania czy realizowania dużych płatności.

Rekomendowane biuro rachunkowe

Wiedząc już, czym należy się kierować przy wyborze biura rachunkowego dla spółki z o.o., możesz przejść od teorii do praktyki i rozejrzeć się za odpowiednim partnerem. Jeśli prowadzisz biznes w Łodzi i regionie, to zapoznaj się z ofertą Kancelarii Podatkowo-Księgowej Cyrek Finance Sp. z o.o., czyli renomowanego biura rachunkowego. Zgierz jest siedzibą tego biura.

Cyrek Finance zapewnia kompleksową obsługę przedsiębiorstw, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek, jak i popularnych działalności B2B, oferując wsparcie w zakresie spraw kadrowo-płacowych, księgowości i rachunkowości oraz doradztwa finansowego.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie