Jak przyspieszyć sprzedaż mieszkania?

Krzysztof Jagielski
25.02.2019

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie, aby przeprowadzić się do innego miasta i kupić inne? A może masz kilka nieruchomości i potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź razem z nami, jak przyspieszyć sprzedaż mieszkania!

Na termin sprzedaży mieszkania wpływa szereg różnych czynników – od jego lokalizacji, metrażu i stanu aż do zaproponowanej ceny i skłonności sprzedającego do negocjacji. Jeśli zależy nam na tym, aby przyspieszyć transakcję i otrzymać pieniądze tak szybko, jak to możliwe, warto poznać kilka trików branżowych, które stosuje także niemalże każdy deweloper.

Home staging

Usługa taka jak home staging polega na odpowiednim przygotowaniu lokalu na sprzedaż. Obejmuje jego atrakcyjne odświeżenie, dokładne wysprzątanie, pozbycie się prywatnych przedmiotów, wykonanie efektownych fotografii. Home staging można wykonać samodzielnie lub można skorzystać z usług specjalistycznych firm, które zajmują się tymi pracami.

Atrakcyjna cena

Nic tak nie zachęca do zakupu jak przystępna, okazyjna cena. Wobec tego wtedy, gdy zależy nam na jak najszybszym zamknięciu transakcji, powinniśmy zejść nieco z ceny albo zaproponować dodatkowe bonusy dla kupującego jak darmowe miejsce parkingowe. Atrakcyjna cena jest w stanie sprawić, że kupujący znajdzie się jeszcze tego samego dnia po wystawieniu ogłoszenia!

Wiele ogłoszeń

Im więcej ogłoszeń o sprzedaży mieszkania przygotujemy i zamieścimy w mediach, tym lepiej. Aktualnie najczęściej oferty są publikowane w internecie, więc warto zadbać o to, aby znalazły się na najpopularniejszych portalach ogłoszeniowych – zarówno tych darmowych, jak i płatnych.

Gotowość do negocjacji

Gdy jesteśmy w stanie nieco zejść z ceny podczas negocjacji z zainteresowanym klientem, wówczas także możemy szybciej zamknąć transakcję. Eksperci wskazują, żeby zaproponować wtedy nieco wyższą cenę wyjściową, aby podczas negocjacji nie zejść poza swojego minimum, za które chcemy sprzedać nieruchomość. Zatem dzięki tym trikom sprzedaż mieszkania może zakończyć się jeszcze szybciej!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.