Jak materiały e-learningowe BMW wspierają nauczycieli?

Mariusz Siwko
31.08.2022

Głównym motywem działalności przedsiębiorców, niezależnie od branży, jest osiąganie zysków. Jest to cel bardzo ważny, ale nie jedyny. Istotną rolę odgrywają także kwestie związane z szeroko pojętą społeczną odpowiedzialnością biznesu. Przykładowo, BMW oprócz sprzedaży aut zajmuje się również organizowaniem praktycznych szkoleń dla kadry nauczycielskiej. Jak materiały e-learningowe BMW wspierają nauczycieli?

Nie tylko praca w BMW – edukacja także jest bardzo ważna.

Kluczem do dobrze rozwijającej się gospodarki oraz konkurencyjnego rynku pracy jest wykształcona kadra pracownicza. Kierownictwo BMW dobrze zdaje sobie sprawę z tego faktu, czego dowodem jest cykl praktycznych szkoleń branżowych organizowanych dla nauczycieli. Ponieważ są one przeprowadzane w formie e-learningowej, udział w szkoleniu jest bardzo komfortowy dla przedstawicieli oświaty.

Szkolenia online organizowane przez BMW obejmują między innymi aspekty teoretyczne i praktyczne z obszaru motoryzacji. Dzięki temu nauczyciele będą w stanie przekazać cenną wiedzę swoim podopiecznym.

Kursy prowadzone przez platformę e-learningową BMW Group Polska dotyczą przede wszystkim takich kwestii jak budowa oraz działanie silników benzynowych, układów napędowych w pojazdach samochodowych itp. Wiedza teoretyczna jest wzbogacona o solidną dawkę praktycznej wiedzy wynikającej z działalności BMW na rynku motoryzacji. Jest to ważne, ponieważ książkowa wiedza może okazać się niewystarczająca w tak dynamicznym środowisku, jakim jest branża motoryzacyjna.

BMW jest otwarte na młodych ludzi

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że organizacja szkoleń oraz udostępnianie materiałów e-learningowych dla nauczycieli to długofalowa inwestycja korzystna dla pracodawcy. Skąd wynika taki stan rzeczy? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: edukowanie młodych ludzi zapewni koncernowi dostęp do dobrze wykształconej kadry pracowniczej. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ konkurencyjność firm z branży motoryzacyjnej wymaga nie tylko nowoczesnych technologii, ale także specjalistów, którzy będą w stanie zaimplementować te rozwiązania.

Praca w BMW dla młodych – staże zawodowe

Wiedza, którą absolwenci szkół technicznych oraz uczelni wyższych otrzymają od nauczycieli biorących udział w szkoleniach online oraz korzystających z materiałów e-learningowych BMW Group, może zostać skonfrontowana z praktyką. Znacznie ułatwia to fakt, że BMW wspiera organizację staży dla osób z wykształceniem z obszaru motoryzacji, które dopiero wchodzą na rynek pracy.

Oferta BMW dla osób młodych zakłada staż przygotowawczy, który trwa od trzech do nawet sześciu miesięcy – możliwe są elastyczne godziny pracy w zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości stażysty. Poziom wynagrodzenia oraz inne warunki są ustalane przez poszczególnych Dealerów. Więcej informacji na temat stażu oraz aktualne oferty w tym zakresie można znaleźć pod następującym adresem internetowym https://www.praca-dealerbmw.pl/staze/.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.