Jak gadżety marketingowe działają na klientów?

Piotr Kowalczyk
25.01.2023

Szukając skutecznych sposobów na reklamowanie swojej działalności wiele firm decyduje się na przygotowanie produktów ozdobionych własnym logo, nazwą firmy lub hasłem reklamowym. Chyba każdy z nas ma gdzieś w domu, biurze lub w samochodzie logowany długopis czy brelok. Dlaczego przedsiębiorstwa sięgają po te formę promocji? Czy faktycznie działa ona pozytywnie na klientów? W jaki inny sposób możemy skorzystać na używaniu w swojej reklamie tego nośnika?

Zadbaj o wizerunek, a jednocześnie spraw radość

Obdarowywanie klientów czy pracowników gadżetami z logo firmy świetnie działa na budowanie tożsamości firmy, jej wizerunku oraz relacji wzajemnych. Pozwala na odejście od masowej komunikacji w kierunku bezpośrednich gestów wobec poszczególnych osób, a to przekłada się na skracanie zawodowego dystansu i tworzenie aury autentyczności. Te wszystkie elementy składają się natomiast na wzrost zaufania wobec naszej marki, i to zarówno klientów, kontrahentów, pracowników aktualnych, jak i osób zainteresowanych karierą w naszej firmie. W dzisiejszych czasach wizerunek przedsiębiorstwa świadomego wartości składnika ludzkiego jest bardzo istotny, a gesty nawiązujące do naszych relacji rodzinnych świetnie na ten wizerunek pracują. Każdy z nas lubi przecież dostawać prezenty.

Komu możemy wręczyć gadżety firmowe i w jakich okolicznościach?

Ogromna zaletą gadżetów biznesowych z logo jest ich uniwersalność. Ogromny wybór produktów na Polagift ułatwi Ci dopasowanie ich do swoich pomysłów i planów, a także kolorystyki logo czy kampanii reklamowej. Gadżetem reklamowym od Twojej firmy może stać się niemal wszystko, a taki podarunek może zostać wręczony przy każdej okazji i każdej osobie z Twojego otoczenia biznesowego. Wystarczy, że dobrze dopasujesz produkt do wydarzenia i potrzeb osób, którym chcesz wręczyć podarunki w imieniu swojej firmy. Większe, droższe produkty premium będą świetnym prezentem świątecznym, te drobne sprawdzą się z kolei jako częste dodatki do zakupów dla naszych klientów. Wiele zależy od naszej wyobraźni i możliwości budżetowych, ale skutecznie działające gadżety firmowe wcale nie muszą być drogie. Ich odpowiednie działanie zależy bardziej od trafnego wyboru produktu i jego dobrej jakości.

Jakie gadżety z logo wybrać dla swojej firmy?

Z pewnością przy wyborze akcesoriów, z których chcemy zrobić elegancki nośnik reklamy, należy wziąć pod uwagę potrzeby osób, które mają zostać nimi obdarowane. Sekret działania tych produktów zależy bowiem od tego, czy chętnie zostaną włączone do codziennego użytku – wtedy bowiem spełniają swoją rolę, długotrwale i często eksponują nazwę naszej firmy i ułatwiają jej zapamiętanie, podnosząc rozpoznawalność marki. Szeroki wybór wysokiej klasy produktów na Polagift ułatwi znalezienie idealnego pomysłu na każdy rodzaj kampanii, a atrakcyjność gadżetów zachwyci obdarowane nimi osoby. Taki prezent, mimo, że jest reklamą, nie niesie ze sobą poczucia nachalności, za to jest odbierany z uśmiechem na ustach i chętnie używany. Pendrivy, terminarze czy kubki z logo na gorący lub zimny napój sprawią przyjemność niemal każdej osobie, a dla Ciebie będą formą reklamy, na którą Cię będzie bez problemu stać.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie