Jak działają internetowe porównywarki ubezpieczeń? Wyjaśniamy!

Mariusz Siwko
28.09.2019

Nowoczesne technologie pozwalają na usprawnienie niemal każdej dziedziny życia. Nie inaczej jest w przypadku zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego. Dowiedz się, jak działają internetowe porównywarki ubezpieczeń i dlaczego warto z nich korzystać!

Każda osoba, która posiada samochód lub inny pojazd mechaniczny, staje co roku przed wyborem odpowiedniego ubezpieczyciela. Posiadanie polisy OC jest obligatoryjne, a za jego brak grożą wysokie kary pieniężne, dlatego uchylanie się od tego obowiązku nie ma najmniejszego sensu. Jak jednak wybrać korzystne cenowo, a przy tym spełniające nasze oczekiwania ubezpieczenie? Nie ma konieczności odwiedzania licznych oddziałów firm ubezpieczeniowych! Najlepsze oferty dostępne są w zasięgu ręki – wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń.

Kalkulator OC AC a porównywarka ubezpieczeń

Porównywarkami ubezpieczeń nazywane są portale, które zbierają w jednym miejscu oferty różnych ubezpieczycieli, dzięki czemu osoba używająca takiego narzędzia może wybrać najkorzystniejszą dla siebie polisę. Zasadniczo, kalkulator OC/AC (taki jak ten – https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ )  i porównywarka ubezpieczeń to synonimy – choć kalkulatory umieszczane są także na stronach banków czy niezależnych witrynach.

Zalety korzystania z porównywarek OC/AC

Podstawową zaletą porównywarek ubezpieczeń jest to, że pozwalają na znalezienie odpowiedniej oferty bez wychodzenia z domu, często w korzystniejszej cenie niż ta, którą zaoferowałby bezpośrednio ubezpieczyciel. Korzystanie z nich jest niezwykle proste – wystarczy uzupełnić informacje o posiadanym pojeździe. Należy to zrobić tak dokładnie, jak jest to możliwe. W przypadku nieścisłości (np. gdy estymujemy koszty utrzymania samochodu, którego realnie nie posiadamy) warto nieco zawyżyć moc silnika czy średnią ilość pokonywanych rocznie kilometrów. Na podstawie uzupełnionych w ten sposób danych porównywarka zestawi ze sobą oferty różnych ubezpieczycieli, uwzględniając przy tym także różnice między konkretnymi wariantami ubezpieczeń.

Porównywarki ubezpieczeń współpracują zazwyczaj z wiodącymi firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu można kupić ubezpieczenie bezpośrednio przez nie – choć główny ubezpieczyciel pozostanie bez zmian. Warto jednak zrobić to z poziomu użytkownika porównywarki, ze względu na bardziej konkurencyjne warunki nabycia polisy.

Bez wątpienia – porównywarki ubezpieczeń są także najwygodniejsza formą zestawiania ze sobą ofert ubezpieczycieli i szansą na komfortowe porównanie do siebie konkretnych aspektów ubezpieczenia.

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.