Jak dbać o klimatyzację w biurze?

Mariusz Siwko
06.09.2021

Spędzenie całego dnia w biurze latem nie jest łatwym zadaniem ze względu na upały. Dlatego coraz częściej w pomieszczeniach biurowych standardem jest klimatyzacja. Jak zadbać o popularne klimatyzatory ścienne? Poznaj najważniejsze zasady.

Montaż klimatyzacji nie musi być dużym wydatkiem dla firmy. W korzystnej cenie można znaleźć solidnej jakości sprzęt, który zapewni personelowi optymalne warunki temperaturowe przez cały dzień. Niezbędne są jednak zabiegi, które pozwolą na zachowanie klimatyzacji w dobrej kondycji. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny serwis klimatyzacji.

Dlaczego ważny jest odpowiedni montaż klimatyzacji?

Zazwyczaj instalacja w budynkach składa się z dwóch głównych elementów. Główny klimatyzator znajduje się w pomieszczeniu docelowym, natomiast duży wentylator zamontowany jest na elewacji budynku. Profesjonalny montaż jest niezwykle ważny, ponieważ w czasie użytkowania spada ryzyko usterki na odcinku między klimatyzatorem a wentylatorem. Warto zdać się na firmę od klimatyzacji, która posiada duże doświadczenie, ponieważ potem z czystym sumieniem można korzystać z wentylacji. Dlatego warto wejść na stronę https://wroclaw-klimatyzacja.pl/producenci/klimatyzacja-haier/, gdzie znajdziemy doradztwo oraz fachowców, którzy od wielu lat świadczą swoją usługę i mają wielu zadowolonych klientów. Fachowcy mają największe doświadczenie w obsłudze popularnej klimatyzacji Haier. 

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzatorów - kiedy warto wezwać serwis klimatyzacji

O klimatyzację trzeba regularnie dbać. Nie ważne, czy znajduje się ona w swoim domu czy w biurze. Każde z pomieszczeń powinno być sprawnie chłodzone bądź ogrzewane. Podstawowe czyszczenie klimatyzacji powinno odbywać się średnio raz na dwa tygodnie. Polega ono na wyczyszczeniu filtrów, które zwłaszcza wiosną i latem często się brudzą z powodu obecności w powietrzu drobinek kurzu oraz pyłków. Pozostałe elementy, z których zbudowana jest klimatyzacja powinny być czyszczone i konserwowane zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej wymaga to nabycia odpowiednich środków chemicznych, którymi czyści się skraplacz oraz parownik. Jeśli klimatyzatory wydają się zbyt skomplikowane lub trudnodostępne, najlepiej zdać się na serwis klimatyzacji. Na profesjonalistów warto zdać się zwłaszcza w przypadkach, kiedy potrzebujesz dokonać przeglądu kilku urządzeń w biurach. Fachowiec sprawdzi wszystkie podzespoły i wykona kompleksowy przegląd. Wentylacja to nie zwykle ważny element dobrego samopoczucia pracowników, dlatego warto dbać o to, żeby klima czy chociażby prosty osuszacz powietrza cały czas pracowały z optymalną wydajnością od pierwszego uruchomienia. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.