Gdzie szukać informacji na temat aktualnych ofert bankowych?

Mateusz Rąbalski
07.11.2023

Masz oszczędności i szukasz dla nich atrakcyjnego miejsca? A może potrzebujesz pilnego zastrzyku gotówki? W obu tych sytuacjach niezbędny jest dostęp do aktualnych ofert bankowych. Problem w tym, że różnego rodzaju promocje bankowe, oferty specjalne zaczynają się i kończą. Nadążenie za wszystkimi zmianami jest wręcz niemożliwe. Potrzebna jest nam pomoc, a dokładniej mówiąc miejsce, w którym możemy je śledzić. Dlatego też w poniższym tekście skupimy się na tym, gdzie warto szukać informacji, aby być na bieżąco.

Dlaczego warto być na bieżąco z ofertami bankowymi?

Być może myślisz, że wszelkie promocje bankowe to tylko chwyt marketingowy i nie warto się nimi zajmować. Nic bardziej mylnego. Niektóre promocje bankowe mogą być bardzo korzystne dla naszego portfela, jeśli tylko wiemy jak z nich skorzystać. Oto kilka powodów, dla których warto być na bieżąco z aktualnymi ofertami banków:

- możesz zaoszczędzić na opłatach i prowizjach. Banki często oferują darmowe konta lub przyznanie kredytu bez prowizji dla nowych klientów. Jeśli skorzystasz z takiej oferty, możesz uniknąć niepotrzebnych kosztów i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych (w przypadku kredytu).
- możesz zarobić na premiach i lokatach. Banki zachęcają do założenia konta, karty kredytowej lub lokaty, oferując premie w postaci pieniędzy lub nagród rzeczowych. Łowcy promocji doskonale wiedzą, że po spełnieniu określonych warunków, mogą otrzymać nawet 300-400 zł co można uznać za dodatkowy zarobek. Co więcej, zakładając lokatę w okresie promocji, można skorzystać z wyższego oprocentowania.
- cashback i kupony rabatowe. Cashback to zwrot części wydanych pieniędzy za zakupy dokonane kartą. Rabaty to obniżki cen na wybrane produkty lub usługi. Korzystając z takich ofert, możemy kupić więcej, wydając mniej.
Wszystko sprowadza się do tego, aby wiedzieć o takich okazjach. Zaglądaj regularnie na wskoczpokase.pl, aby być na bieżąco.

Jakiego typu produktów dotyczą z reguły promocje bankowe?

Po części odpowiedzieliśmy na to powyżej. Można jednak przyjąć, że różnego rodzaju promocje, oferty specjalne dotyczą czterech kategorii produktów finansowych:

- kont osobistych,
- kart kredytowych,
- lokat terminowych,
- kredytów.

Gdzie szukać zawsze aktualnych informacji o ofertach banków?

Chcesz być na bieżąco z ofertami banków, musisz wiedzieć gdzie szukać informacji. Nie wystarczy bowiem polegać tylko na reklamach w telewizji lub internecie, które mogą być niepełne. Oto kilka sposobów, jak znaleźć zawsze aktualne informacje o ofertach banków:

- porównywarki, kalkulatory finansowe – to narzędzia internetowe, które pozwalają porównać różne produkty bankowe pod względem warunków i kosztów. Możesz np. sprawdzić, które konto osobiste ma najniższe opłaty, która karta kredytowa ma najlepszy cashback czy która lokata ma najwyższe oprocentowanie. Porównywarki finansowe są aktualizowane na bieżąco i zawierają wszystkie istotne informacje o ofertach banków.
- czołowe portale finansowe – oprócz ogólnych informacji na temat gospodarki, ekonomii, finansów, możemy znaleźć na ich stronach stale aktualizowane informacje na temat produktów bankowych oraz recenzje produktów finansowych.
- mniejsze serwisy finansowe typu wskoczpokase, które na bieżąco reagują na zmieniające się oferty bankowe. Zaletą korzystania ze stron tego rodzaju jest nastawienie na profity dla użytkownika. Każda osoba, która odwiedzi wskoczpokase, dostaje jak na ”tacy” najważniejsze informacje o aktualnych promocjach.
Dzięki temu oszczędza mnóstwo czasu, nie musi korzystać z wyszukiwarki lub filtrów, aby coś znaleźć.
W dobie ciągłego pośpiechu, w którym żyjemy jest to istotny atut.

Podsumowując

Bycie na bieżąco z bankową ofertą daje szereg korzyści. Kluczowe wydaje się znalezienie narzędzi, które dostarczą nam takich informacji od ręki o każdej porze. To właśnie wygoda wydaje się tutaj największą zaletą.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie