Fundusze kapitałowe – zalety

Mariusz Siwko
14.08.2018

Pomnażanie pieniędzy możliwe jest nie tylko za pomocą zwykłych funduszy inwestycyjnych. Aktualnie do dyspozycji są również ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, które wybierane są przez wielu Polaków. Czym dokładnie są UFK i jakie są ich główne zalety?

Długoterminowe oszczędzanie pomnożone z inwestowaniem jest w stanie zaprocentować w przyszłości. Niestety, wielu z nas ma trudności z samodzielnym odkładaniem środków. Wówczas warto pomyśleć o skorzystaniu ze specjalnej oferty – UFK, czyli ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, które będą również świetną propozycją dla każdego, kto chce skutecznie pomnażać posiadane oszczędności.

Czym są ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe?

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, czyli w skrócie UFK są specyficznym produktem inwestycyjno-ubezpieczeniowym, który stanowi połączenie funduszy inwestycyjnych oraz ubezpieczeń na życie dla członka funduszu oraz dla jego bliskich.

Uczestnicy ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych regularnie odkładają pieniądze trafiające na dwa cele – część z nich służy do pokrycia składki ubezpieczeniowej na życie, druga część z kolei asygnowana jest na wykupienie jednostek funduszu inwestycyjnego. Dzięki takiej podwójnej konstrukcji UFK stanowią korzystny produkt zachęcający do długoterminowego oszczędzania i pomnażania pieniędzy.

Zalety ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych:

  • pozwalają na pomnażanie pieniędzy na atrakcyjnych warunkach
  • dają dodatkową ochronę ubezpieczeniową
  • zachęcają do regularnego odkładania na przyszłościowy cel, na przykład na emeryturę
  • zmniejszają ryzyko związane z brakiem środków w przyszłości

Wobec tego ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to atrakcyjna propozycja dla inwestorów, którzy chcą uzyskać dodatkową ochronę na życie dla siebie oraz dla swojej rodziny.

Z szeroką gamą UFK można zapoznać się już teraz na stronie viennalife.pl należącej do towarzystwa Viennalife posiadającego wieloletnie doświadczenie w dziedzinie oszczędności i inwestowania. Sprawdź ofertę na viennalife.pl i wybierz swój UFK!

 

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.