Dyfuzory zapachowe z nadrukiem - ciekawe rozwiązanie do salonów kosmetycznych

Krzysztof Jagielski
25.01.2021

Wszyscy lubimy, gdy wnętrze, w którym przebywamy pachnie interesująco i nie jest pozbawione charakteru. Odpowiednio dobrany zapach potrafi sprawić, że w danej przestrzeni czujemy się zrelaksowani i bezpieczni, albo wprost przeciwnie – pobudzeni i pełni energii. Jednak konieczność rozpalania i gaszenie zapachowych świec, albo kadzidełek to dodatkowa praca, a możliwości kontroli nad intensywnością zapachu są niewielkie Dlatego właśnie dyfuzory esencji i olejków są najlepszym rozwiązaniem.

Najważniejsze zalety dyfuzorów zapachowych

Można w nich na przykład użyć zapachów relaksujących, które pomogą rozluźnić się w czasie masażu, albo poczuć bezpiecznie w czasie mniej przyjemnych zabiegów (jak na przykład depilacja). W dyfuzorze może znaleźć się również ziołowy olejek, którego obecność w powietrzu będzie realnie wpływać na stan skóry (na przykład łagodząco), co wykracza poza tylko kwestie estetyczne. A jeśli oprócz poprawy jakości powietrza, chcemy, aby wilgotność była stale regulowana, możemy również wybrać model wyposażony dodatkowo w nawilżacz. Wielką zaletą dyfuzorów, o której zazwyczaj nie myślimy, jest również ich funkcja ozdobna. Współcześnie wykonywane modele są nieraz wykonane w sposób niezwykle estetyczny, a swoim wyglądem przywołują na myśl raczej małe dzieło sztuki, niż tylko przedmiot wyłącznie użytkowy. 

W salonie kosmetycznym warto wykorzystać wszelkie potencjalne korzyści, które niesie ze sobą użycie dyfuzorów zapachowych. Reasumując są to:

- możliwość stworzenia relaksującej i uspokajającej, albo pobudzającej atmosfery,

- użycie olejków ziołowych w powietrzu, które korzystnie wpływają na skórę (i nie tylko),

- poprawa estetyki wnętrz,

- dodatkowe nawilżenie powietrza.

Dyfuzory zapachowe z nadrukiem – czy to dobry pomysł dla zwiększenia estetyki?

Na rynku znaleźć można obecnie ogromny wybór dyfuzorów powietrza przeznaczonych do salonów kosmetycznych. Najważniejszym powodem, dla którego właściciele salonów kosmetycznych decydują się na użycie dyfuzorów zapachowych jest oczywiście poprawa zapachu i wprowadzenie nieco relaksującej atmosfery. Jednak jak doskonale wiadomo, dawniej urządzenia takie nie były wcale ozdobą pomieszczeń. Dlatego też najczęściej staraliśmy się je raczej ukrywać, niż eksponować. Dzisiaj tendencje się zdecydowanie odwróciły i dostępne na rynku dyfuzory to coraz częściej przedmioty, które same w sobie mogą być bardzo atrakcyjną ozdobą przestrzeni. Obecnie popularne są nie tylko dyfuzory wykonane z materiałów syntetycznych, ale również z ceramiki, szkła, drewna i wielu innych, atrakcyjnych wizualnie materiałów. 

Warto również wiedzieć, dzisiaj istnieje możliwość zamówienia dyfuzorów powietrza z odpowiednio zaprojektowanym nadrukiem. Co może znaleźć się na takim nadruku? W zasadzie wszystko, co tylko właścicielowi salonu kosmetycznego przyjdzie do głowy. Może to być na przykład stylizowane logo zakładu, czy różnego rodzaju elementy ozdobne. Z całą pewnością dyfuzory zapachowe uatrakcyjnione odpowiednio przemyślanymi nadrukami będą doskonałym uzupełnieniem, które sprawi, że przestrzeń salonu kosmetycznego będzie wyglądać znacznie lepiej. Firmowe dyfuzory zapachowe mogą stać się nawet znakiem szczególnym naszego salonu, przyciągającym wzrok i sprawiającym, że firma i świadczone przez nią usługi zostanie zapamiętana znacznie lepiej.

Relaksujące i przynoszące spokój zapachy w przestrzeni zakładu kosmetycznego

Jak doskonale wiadomo, zakład kosmetyczny to miejsce, w którym wykonywane mogą być bardzo różne zabiegi. Jedne z nich mogą działać na klientów bardzo uspokajająco (na przykład różnego typu masaże), a inne wprost przeciwnie (na przykład zabiegi wiążące się z bólem). Stres wywołany nieprzyjemnymi zabiegami może mieć różne konsekwencje – zarówno w postaci gorszych wyników przeprowadzonych działań, jak i braku zainteresowania ze strony danego klienta w przyszłości. Dlatego też warto zadbać o to, by wprowadzić do gabinetów, w których stresujące zabiegi są wykonywane jak najwięcej spokoju i rozluźniającej atmosfery. Doskonałym narzędziem są tu odpowiednio dobrane zapachy i olejki eteryczne rozpylane w powietrzu. Estetyczne dyfuzory zapachowe, albo jeszcze lepiej  dyfuzory zapachowe z logo – zaopatrzone w ładnie wykonany i starannie przemyślany nadruk, są świetnym sposobem na wprowadzenie do zakładu znacznie więcej przyjemnych zapachów. Warto też pamiętać, że niektóre z wykonywanych zabiegów same z siebie mogą być przyczyną powstawania zapachów niezbyt ciekawych. Dlatego posiadanie odpowiedniej jakości dyfuzorów w salonie wydaje się nieodzowne. 

Olejki eteryczne działające na skórę

Bardzo ciekawym zastosowaniem dyfuzorów powietrza jest również użycie w nich olejków, które rozpylone w powietrzu nie tylko roztaczają przyjemny zapach, ale również mają bardzo korzystny wpływ na skórę. Warto wykorzystać również taką możliwość, która daje de facto dodatkowe narzędzie do ręki zatrudnionych w salonie kosmetyczek, dzięki któremu możliwe jest jeszcze lepsze dbanie o skórę klientów. Ma to szczególnie duże znaczenie w sytuacjach, w których wykonywane są zabiegi, które mogą działać na skórę drażniąco i po których należy zastosować różnego rodzaju środki łagodzące. Odpowiednio dobrane olejki eteryczne rozpylone w powietrzu będą tu świetnym uzupełnieniem standardowo używanych w tym celu kosmetyków. Nie należy zapominać również o tym, że wiele naturalnych olejków eterycznym na bardzo silne i udowodnione działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, a nawet antywirusowe. Dlatego też ich użycie pozytywnie wpływa na atmosferę w salonie i zdrowie znajdujących się w nim osób – zarówno klientów, jak i pracowników. 

Dodatkowe nawilżanie powietrza

Utrzymanie wilgotności powietrza na odpowiednim poziomie jest bardzo ważną kwestią ze względu zarówno na zdrowie, jak i wygląd. Zbytnio przesuszone powietrze źle wpływa na skórę, włosy, ale również błony śluzowe, a także może być pośrednią przyczyną nadmiernej obecności alergenów. Dlatego też odpowiednio rozmieszczone dyfuzory zapachowe, zaopatrzone również w funkcję nawilżania wydają się świetnym pomysłem.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Premier Group, oferującym różnorodne gadżety reklamowe z logiem firmowym. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.