Drukarka termiczna etykiet

Piotr Kowalczyk
30.12.2019

Czy adresowanie kopert od zawsze sprawia Ci wiele problemów? Ręczne wypisywanie adresów jest nie tylko czasochłonne, ale również wymagające precyzji. Owszem, ktoś może powiedzieć że jest opcja drukowania adresów bezpośrednio na kopertach. Jednak to rozwiązanie również ma swoje wady. Przede wszystkim należy każdorazowo konfigurować drukarkę i umieszczać kopertę w podajniku ręcznym. Wiąże się to również z potrzebą wstawania od biurka, a czasami i wychodzenia do innego pomieszczenia. To wszystko destabilizuje pracę, czyni ją dłuższa i wybija nas z rytmu pracy. Czy istnieje zatem jakiekolwiek alternatywne rozwiązanie tego problemu? Okazuje się że tak. Jest nim termiczna drukarka etykiet SLP serii 600.

Co to jest drukarka termiczna etykiet?

Jest to niewielkich rozmiarów drukarka, służąca do drukowania na samoprzylepnych etykietach kopertowych. Urządzenie zabiera niewiele miejsca na biurku, jest bardzo łatwe w podłączeniu i konfiguracji do komputera, posiada również dedykowane oprogramowanie, pozwalające szybko pisać adresy i drukować je prosto z edytora tekstowego. Drukarka termiczna charakteryzuje się niską emisją hałasu, dzięki czemu nie wpływa negatywnie na komfort pracy w biurze. Jest szybka w działaniu, wystarczy kilka sekund, aby wydrukowana została etykieta, gotowa do naklejenia na kopertę. Na tym jednak zalety tego urządzenia się nie kończą. Mała waga i kompaktowe rozmiary pozwalają ją zabrać w podróż służbową i używać w dowolnym miejscu. Tanie etykiety również czynią drukowanie ekonomicznym, sprawiając że ręczne adresowanie kopert odejdzie do lamusa.

Drukarka termiczna a korespondencja seryjna

Drukarki termiczne etykiet SLP 620 i SLP 650, a także dołączone do nich oprogramowanie, wspierają popularne edytory tekstowe, jak i kompletne pakiety oprogramowania biurowego. Ma to duże znaczenie dla każdego, kto planuje wykorzystać urządzenie do tworzenia korespondencji seryjnej. Posiadając bazę adresów w arkuszu kalkulacyjnym lub w tabeli dokumentu tekstowego, szybko i bez żadnych problemów będziemy mogli zaimportować je do programu drukarki lub drukować z pliku bezpośrednio na drukarce termicznej.

Jakość druku na etykietach samoprzylepnych

Aby korespondencja szybko i bez problemów dotarła do adresata, niezwykle ważne jest prawidłowe adresowanie. Czytelny adres nie tylko ułatwia dostarczenie korespondencji do adresata, ale również skraca czas drogi. Ważny jest również aspekt wizualny. Koperty z etykietą adresową wyglądają bardzo profesjonalnie i są wizytówką firmy, która takie listy wysyła. To tylko jeden z powodów, dla których inwestycja w taką drukarkę to słuszna decyzja.

Komu może się przydać drukarka termiczna etykiet?

Urządzenie tego typu jest nieodzowne w każdym biurze, niezależnie od ilości pracowników i ilości wysyłanej korespondencji. Niewielki koszt zakupu i małe koszta eksploatacji uczynią drukarkę termiczną etykiet jednym z najchętniej i najczęściej używanych urządzeń biurowych. Nieskomplikowana obsługa to również niewątpliwy atut, przemawiający od korzystania z drukarki w domu. Drukarka etykiet stanowi również wyśmienity prezent osobisty dla kogoś, kto często wysyła listy do rodziny lub znajomych, bierze udział w konkursach korespondencyjnych lub po prostu lubi przydatne i bardzo funkcjonalne gadżety komputerowe.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.