Dodatkowe środki finansowe na rozwój mikro i małych przedsiębiorstw

Mariusz Siwko
27.07.2022

Dofinansowania dla firm na rok 2022 to kolejna szansa dla przedsiębiorców, którzy pragną się rozwijać, ale brakuje im do tego wolnych środków finansowych. Na szczęście obecnie można liczyć na bezzwrotne dotacje zarówno od polskiego rządu, jaki z Unii Europejskiej. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego warto śledzić na bieżąco wszystkie aktualności. Oczywiście jeśli firma Chce uzyskać dofinansowanie, to musi złożyć odpowiedni wniosek i spełnić określone warunki. Zawsze można skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, którzy pomogą zdobyć dofinansowania dla firm na Śląsku.

Dofinansowania sposobem na rozwój biznesu

W przypadku mikro i małych firm trudno o dynamiczny rozwój, szczególnie jeśli borykają się one z deficytem wolnych środków. Warto zdecydować się na dofinansowanie z Unii Europejskiej, dostępne są też rozmaite programy finansowane przez polskie samorządy. Jest to solidny zastrzyk pieniędzy, które można przeznaczyć na rozwój swojego biznesu. Oczywiście nie uzyska się dotacji, jeśli nie złoży się aplikacji. Trzeba działać, przeciwnym razie można stracić szansę na setki tysięcy złotych. Niektóre jak na przykład dotacje dla firm na śląsku liczone są w milionach, dlatego pierwszym krokiem będzie sprawdzenie, jakie są obecnie dostępne możliwości. Warto korzystać z dofinansowań, pobudzają motywację do działania i zwiększania innowacyjności w firmie. Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z doświadczonym specjalistą, który pomoże wybrać odpowiedni program i załatwić wszystkie formalności. Profesjonalny zespół doradców wesprze w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji do aplikowania w konkursach unijnych.

Pomoc z uzyskaniem dotacji

Bezzwrotne dotacje pozwalają na rozwijanie firmy i zwiększenie jej konkurencyjności na rynku. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że każdy program dotacyjny różni się warunkami uzyskania dofinansowania i dostępną kwotą. Dotacje są przyznawane na każdym etapie funkcjonowania firmy, trzeba tylko wybrać odpowiednie źródło finansowania i przygotować dokumentację aplikacyjną. Przedsiębiorca nic na tym nie traci, a może wiele zyskać. Przygotowanie idealnego wniosku zajmuje sporo czasu, dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom, na przykład firmie Argo Navi. Nawet jeśli wniosek zostanie odrzucony, to można się odwołać od decyzji. Tutaj ponownie nieoceniona jest pomoc profesjonalistów, którzy merytorycznie przygotują protest, poprą go niepodważalnymi argumentami. Fundusze dla przedsiębiorców można pozyskać z programu inteligentnego rozwoju, programu infrastruktura i środowisko, programu wiedza edukacji i rozwoju, programu Polska Wschodnia, programów regionalnych, programu Polska cyfrowa, programów interreg.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie