Czym są filmy produktowe?

Mariusz Siwko
29.03.2021

Jak w szybki i ciekawy sposób zareklamować swój produkt lub świadczoną usługę? Jak zwiększyć sprzedaż i zyskać nowych klientów? Wykorzystanie materiałów video w rozwoju swojej marki to klucz do sukcesu. Czym są filmy produktowe i dlaczego warto w nie zainwestować? Dowiesz się poniżej!

Produkcja animacji reklamowych i filmów produktowych

Posiadasz własny sklep internetowy i nie do końca wiesz, jak skutecznie wypromować swoje usługi? Nie zapomnij o prezentacji swojej oferty. Nie musisz być specem od reklamy, żeby wiedzieć, iż produkt musi zostać doskonale zaprezentowany, jeszcze zanim wdrożymy go na rynek. Filmy produktowe to doskonała okazja, by w ciekawy sposób pokazać swój produkt i wyróżnić się na tle firm konkurencyjnych. Materiały video skutecznie wesprą sprzedaż, zainteresują klientów i wygenerują ogromne zyski. Dlaczego filmy produktowe to doskonałe rozwiązanie?

Wrocławska firma Flipside - https://flipside.pl/animacje-reklamowe/ - od kilku lat działa na polskim rynku, tworząc profesjonalne materiały video dla małych, jak i dużych firm. Ogromne doświadczenie w tworzeniu materiałów tj. animacje reklamowe, vlogi firmowe czy filmy reklamowe jest odpowiedzią na twoje potrzeby. Zapoznaj się z ofertą Flipside i otwórz się na nowe możliwości!

Video produktowe – czym jest?

Video produktowe jest ogromnym narzędziem zwiększającym sprzedaż. Co ciekawe, możesz zaprezentować możliwości produktu oraz wprowadzić klienta w tajniki i specyfikację produktu. Filmy produktowe sprawdzą się bowiem świetnie jako uzupełnienie dotychczasowych działań marketingowych. Redukują drogą dotarcia do klienta i zmniejszają dzielący was dystans. Materiały tego typu uzupełnią ofertę sklepu, tym samym ją uatrakcyjniając. Jest to doskonały nośnik reklamy, którego głównym założeniem jest prezentacja danego produktu. Filmy produktowe mogą również przybrać formę video poradników, filmów instruktażowych lub video recenzji.

Długofalowa inwestycja

Filmowe prezentacje produktów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przemyślany, profesjonalny i idealnie dopasowany film jest inwestycją, którą warto wziąć pod uwagę. Materiały video potrafią zwiększyć sprzedaż nawet o 50%. W dodatku video umieszczone na stronie ma znamienny wpływ na SEO. Twoja strona będzie wyświetlana wyżej w wyszukiwarce.

Pokaż klientowi detale

Kluczem do sukcesu jest pokazanie klientowi najlepszych cech oferowanego przez nas produktu. Odpowiednie ujęcia i profesjonalne podejście pozwolą stworzyć coś niesamowitego. Zwykły produkt stanie się niezwykły za sprawą kilkuminutowego filmu. Właśnie dzięki tym działaniom zyskasz klientów, którzy świadomie zdecydują się na wybór i zakup twoich produktów. Zmniejszy się ilość zwrotów, a ty staniesz się ekspertem w branży.

Identyfikacja marki

Produkcja filmów produktowych niesie ze sobą wiele korzyści. Tym prostym sposobem skutecznie zbudujesz pozytywny wizerunek marki i zaistniejesz w świadomości klientów. Poprzez krótki, lecz spójny przekaz pokażesz ludzką twarz marki, co jest niebywale pożądane wśród odbiorców. Pokazując swój produkt, klienci zaczną identyfikować go z twoją działalnością i obdarzą cię zaufaniem. Klient otrzyma niezbędne informacje, a ty rozwiniesz swój biznes!

 

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.