Czym jest Snowflake i jakie korzyści może przynieść dla Twojego biznesu?

Mateusz Rąbalski
10.06.2022

Szukasz rozwiązania Big Data, które przyspieszy realizowanie projektów, obniży koszty utrzymania danych i pozwoli na elastyczne zarządzanie? Jednym z rozwiązań, które spełnia te wszystkie wymagania, jest Snowflake, czyli inteligenta baza danych w chmurze. Więcej na jej temat dowiesz się z poniższego tekstu.

Jakie cechy powinna mieć inteligentna baza danych?

Obsługa zasobów Big Data musi spełniać określone warunki, aby efektywnie pomagać biznesowi w rozwoju, bez względu na branżę czy charakter działalności. Narzędzie Big Data w tym kontekście musi radzić sobie nie tylko z ogromem danych pochodzących z różnych źródeł i dostępnych w różnych formatach, ale także z ich analizą w czasie rzeczywistym. Ponadto narzędzie musi podawać precyzyjne wyniki analiz i predykcji, aby organizacja lub instytucja na ich podstawie mogła podejmować słuszne decyzje.

Żyjemy obecnie w świecie VUCA, czyli zmiennym, niepewnym, złożonym i niejednoznacznym, w związku z czym skuteczne gromadzenie danych i ich obróbka oraz analiza stają się kluczowe dla przyszłości każdej organizacji. Trudno oczekiwać, że tak ogromnym zasobem danych będą zajmować się tylko ludzie - wsparcie profesjonalnych narzędzi jest tu niezwykle istotne. Realizacja celów biznesowych i poszczególnych projektów w dużej mierze zależy od tego, jakie wnioski wypływają z poprawnie gromadzonych i przetwarzanych danych. Żadnej firmy nie stać na to, aby zaniedbać ten aspekt swojej działalności. 

Snowflake - rozwiązanie dla Twojej firmy

Snowflake, jak już wspomnieliśmy, to inteligentna baza danych w chmurze, która będzie jedynym, centralnym źródłem danych w Twojej firmie. Snowflake obsługuje ustrukturyzowane i częściowo ustrukturyzowane dane bez konieczności ich ujednolicania czy przekształcania. Ponadto ogromną zaletą Snowflake jest bezpieczeństwo, szczególnie w kontekście dostępu do danych i ich udostępniania.

W Astrafox pomagamy firmom i instytucjom okiełznać zasoby Big Data właśnie dzięki Snowflake. Jest to rozwiązanie, które bardzo łatwo można skalować w górę oraz w dół, czyli zwiększać lub zmniejszać wykorzystywany zasób danych. Co równie ważne, Snowflake przeprowadza dopasowania przestrzeni do aktualnej sytuacji, dzięki czemu baza danych jest przygotowana np. na wzmożone raportowanie czy napływ danych (narzędzie zapewnia nieograniczoną liczbę zapytań i użytkowników). Ponadto w przypadku bazy danych w chmurze nie ma konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt, co sprawia, że pod względem finansowym mówimy o bardzo elastycznym narzędziu. Istnieje możliwość płatności tylko za faktyczny czas i ilość przetwarzanych danych, co pozwala rozliczać się z dokładnością co do sekundy. Co równie istotne, Snowflake obsługuje zapytania SQL, dzięki czemu bardzo dobrze integruje się z rozwiązaniami do budowy raportów (np. Tableau, Qlik, Power BI), a także pracuje z narzędziami ETL (np. Alteryx).

Dlaczego warto wybrać Snowflake?

Zarządzanie ogromnymi bazami danych to duże wyzwanie, dlatego warto oddelegować te zadania narzędziu, które będzie się dostosowywać do bieżącej sytuacji biznesowej i rynkowej. Snowflake tak właśnie funkcjonuje - automatycznie optymalizuje infrastrukturę, zapewnia bezpieczeństwo danych tak, aby Twoja firma mogła skupić się na rozwoju i korzystaniu z dostępnych zasobów informacji.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.