Czym jest branża FMCG?

Jerzy Biernacki
07.09.2016

FMCG, czyli Fast Moving Consumer Goods to sektor obejmujący towary szybko zbywalne, czyli po prostu szeroko pojęte towary codziennego użytku. Od artykułów spożywczych, przez wyroby tytoniowe, aż po leki sprzedawane bez recepty.

Każdy z nas niemal codziennie zagląda do sklepu w okolicy swojego miejsca pracy czy zamieszkania. Kupujemy produkty, których używamy codziennie. Jedzenie, kosmetyki, papierosy, napoje to tylko niektóre z nich. Stosunkowo niska cena i duże zapotrzebowanie sprawiają, że ekspozycja, reklamy i trendy stają się polem do popisu dla producentów danych marek.

Dynamika tego rynku kreuje nowe miejsca pracy. Nowe kampanie, ich wykonanie, sprawdzenie, w jakim stopniu zostały wdrożone nowe wytyczne to tylko niektóre z obszarów, które wymagają zatrudnienia nowych pracowników. Praca w obszarze FMCG nie należy do najłatwiejszych, ale daje również wiele możliwości późniejszego rozwoju. Jest to również duża szansa na zdobycie niezbędnego doświadczenia dla młodych osób.

Nowe wyzwania wymagają od potencjalnych pracowników nie tylko cierpliwości, ale przede wszystkim kreatywności, odpowiedniego podejścia, wyczucia potrzeb klienta czy odporności na stres, który nie raz powstaje w związku z pracą pod dużą presją. Związane jest to ze znikomą lojalnością klientów w stosunku do artykułów nabywanych każdego dnia. Podatność na nowe trendy rodzi w nich chęć do eksperymentowania, a co za tym idzie próbowania tych samych produktów obrandowanych logiem konkurencyjnej firmy. W związku z tym pracownicy sektora FMCG muszę te trendy kreować i zachęcać potencjalnych klientów do korzystania z produktów swojego pracodawcy.

Oferty pracy w tym obszarze są bardzo zróżnicowane. Widzimy tu zapotrzebowanie nie tylko na przedstawicieli handlowych, ale również na kupców, sales managerów czy marketingowców. Ich wspólna praca ma się składać na sukces danego producenta. Jeśli interesuje cię praca w tej branży, sprawdź oferty pracy, np. na portalu inJob.com, specjalizującym się nie tylko w poszukiwaniu specjalistów, ale również w doradztwie zawodowym.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.