Czy warto kupić program do wystawiania faktur?

Marek Szydełko
25.06.2022

Prowadzenie firmy zwłaszcza w Polsce nie jest proste i łatwe. Ciągle zmieniające się przepisy, stawki VATu czy podatku niejednego przedsiębiorcę przyprawiają o zawrót głowy. Jak wobec tego wystawiać faktury VAT, aby nie narobić sobie kłopotów z Urzędem Skarbowym czy kontrahentami? Co może Ci w tym pomóc postara się wyjaśnić niniejszy artykuł.

Czy program do wystawiania faktur to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorcy?

Przedsiębiorca, który jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT zobowiązany jest do wystawiania faktur VAT. Powinien zrobić to nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano dostawy towaru lub usługi. W przypadku kiedy przedsiębiorca korzysta ze zwolnienia VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT może również wystawić on fakturę. Co zatem pomoże Ci profesjonalnie i sprawnie wystawić fakturę VAT? W tym miejscu z pomocą przychodzi  program do wystawiania faktur VAT. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Zdecydowanie tak. Ten prosty i funkcjonalny program przeznaczony dla najróżniejszych form działalności pomoże Ci między innymi wystawiać faktury, edytować dokumenty sprzedaży i zakupu, tworzyć listy i raporty, generować plik jpk, prowadzić program magazynowy. Wystawianie dokumentów z pomocą programu do wystawiania faktur VAT jest przyjemne i nieskomplikowane. Przedsiębiorca mający taki program w szybki i sprawny sposób wystawi czytelną fakturę, z którą odbiorca nie będzie miał problemu, co często zdarza się w przypadku odręcznie wystawianych faktur. Program umożliwia również wysyłanie faktur, prowadzenie dokumentów magazynowych, wystawianie paragonów fiskalnych, faktur bez VATu, faktur zaliczkowych, faktur eksportowych itd. Pakiet przedsiębiorcy faktura VAT to zdecydowanie najlepsza opcja, która ułatwi Ci pracę i prowadzenie działalności. Program do wystawiania faktur VAT pomoże Ci sprawnie wystawiać i wysyłać dokumenty, dzięki czemu więcej czasu będzie można poświęcić na rozwijanie biznesu.

Czemu wystawianie faktur Vat jest ważne

Faktura VAT to dokument potwierdzający transakcję sprzedaży lub kupna produktu lub usługi. Obowiązek wystawiania faktur ciąży na każdym czynnym zarejestrowanym przedsiębiorcy VATu. Faktura musi być wystawiona w dwóch egzemplarzach dla każdej ze stron. Za niewystawianie faktur grożą kary pieniężne zgodne z kodeksem karno skarbowym. Każdemu zdarza się o czymś zapomnieć i tak samo może być w przypadku faktur czy innych rachunków. Jednak takie tłumaczenie na nic się nie zda wobec Urzędu Skarbowego. Aby uniknąć takich sytuacji i niepotrzebnego stresu stanowczo warto kupić program do wystawiania faktur VAT, który pomoże Ci uporządkować wszystkie rachunki, faktury, rejestry, magazyny itp. To naprawdę świetne narzędzie, które usprawni wystawianie dokumentów oraz je odpowiednio zabezpieczy.

Co musi znaleźć się na fakturze

Faktura to forma potwierdzenia transakcji, która może być wystawiona w formie elektronicznej lub papierowej. Bez względu na to na jaką formę faktury się zdecydujesz musisz pamiętać, aby wystawić ją prawidłowo według prawnie obowiązujących norm. Wobec tego jakie dane muszą się na niej znaleźć? Przede wszystkim numer i data wystawienia faktury, następnie data dostarczenia produktu lub usługi, jeżeli jest inna od daty wystawienia faktury, kolejna pozycja to imię i nazwisko sprzedawcy i nabywcy, adres sprzedawcy i nabywcy oraz ich NIPy, nazwa, cena i ilość towaru lub usługi, stawka podatku oraz ogólna kwota do zapłaty. A więc faktura musi zawierać sporo ważnych i niezbędnych informacji, których w żaden sposób nie można pominąć, dlatego nieocenioną pomocą w takim wypadku jest program do wystawiania faktur VAT. Dzięki niemu wystawianie i wysyłka faktur nie sprawi Ci żadnych problemów oraz o niczym nie zapomnisz.

Czy program do wystawiania faktur jest łatwy w obsłudze?

Program do wystawiania faktur VAT to intuicyjne i bardzo proste w obsłudze narzędzie, które zdecydowanie powinien posiadać każdy przedsiębiorca. Przede wszystkim program pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz uniknąć stresu z wystawieniem faktury, ponieważ posiada mnóstwo przydatnych funkcji. Baza kontrahentów pozwala na szybkie znalezienie konkretnego kontrahenta wpisując jego NIP. Program daje możliwość wyboru szablonu faktury, który będzie dla Ciebie najlepszy. Jest on bardzo funkcjonalny i dopasowany do potrzeb każdej firmy. W programie możesz bez problemu sprawdzić wszystkie dane na dokumentach przed ich wydrukowaniem czy wysłaniem. Program do faktur idealnie nadaje się dla małych jak i średnich firm. Jest to wspaniałe narzędzie dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie mają doświadczenia w zakresie fakturowania. Ten nowoczesny program do wystawiania faktur VAT pomaga kontrolować wydatki oraz analizować koszty przedsiębiorcom. Program pozwala w doskonały sposób posegregować wszystkie dokumenty sprzedażowe tak, aby wszystko było łatwe do znalezienia i weryfikacji. Jeśli prowadzisz swój biznes warto, abyś skorzystał z nieocenionych możliwości jakie daje Ci program do wystawiania faktur VAT.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.