Co powinno znaleźć się w nowoczesnym biurze?

Marek Szydełko
17.10.2016

Odpowiednie urządzenie biura jest bardzo ważne – to w końcu w tym miejscu Twoi pracownicy przebywają ponad 8 godzin dziennie! Jeśli ich stanowiska pracy nie będą dobrze wyposażone i zorganizowane możesz mieć pewność, że wpłynie to na ich samopoczucie oraz zdrowie. A przecież nie potrzebujesz lawiny zwolnień lekarskich, prawda? Chcesz prowadzić biuro, które spełni wszystkie normy, ale też będzie przyjazne dla Twoich podwładnych? Koniecznie przeczytaj nasz najnowszy tekst! Podpowiadamy w nim, co powinno znaleźć się w nowoczesnym biurze.

Meble

Przede wszystkim powinieneś skupić się na ich funkcjonalności. Wybierając biurka zawsze sprawdzaj czy mają odpowiednią wysokość – jeśli kupisz za niskie pracownicy będą się garbić, a to może spowodować poważne uszkodzenia kręgosłupa. Podobnie postępuj z fotelami i krzesłami – najlepsze będą te obrotowe, na solidnych, gumowych kółkach (te plastikowe nie są wskazane), z podłokietnikami, które nie krępują ruchów. Dobrze też wyposażyć pomieszczenie w szafę na odzienie wierzchnie i porządny, drewniany regał, na którym znajdą się branżowe książki i zdobyte przez firmę nagrody. Nie zapomnij o tzw. pokoju konferencyjnym, który posłuży na zebrania z pracownikami i spotkania biznesowe z klientami. Obowiązkowo musi znaleźć się w nim duży stół i pasujące do niego krzesła. Chcesz mieć nowoczesne biuro? Pamiętaj o designie. Jakość mebli jest bardzo ważna, ale ich kształt i kolor również. Świetnym rozwiązaniem będą te w jasnych odcieniach, np. białym i beżowym. Jeśli Twoja firma ma w swoim logo fioletowe barwy koniecznie szukaj mebli z akcentami w tym kolorze! Wszechobecne firmowe gadżety i barwy dobrze działają na efektywność pracowników, ale też zrobią wrażenie na klientach. Podobnie jak fioletowe dekoracje: lampki, poduszki, naczynia czy drzwi.

Klimatyzacja

W nowoczesnym biurze nie może zabraknąć klimatyzacji! Latem jej działanie jest wręcz zbawienne – w schłodzonych pomieszczeniach podwładni będą pracowali efektywniej. Jeśli już zdecydujesz się na jej zamontowanie, wybieraj sprawdzonych producentów, np. http://klima-pol.com.pl/. Klimatyzacja to inwestycja na lata – oszczędzaj i wybieraj jak najlepsze sprzęty. Później ważne jest też odpowiednie dbanie o nią. Pamiętaj, że temperatura w biurze nie może różnić się od tej na dworze o więcej niż 6°C. W przeciwnym razie pracownicy narażeni będą nie tylko na szok termiczny, ale też na obniżenie odporności. Do tego ważne jest regularne czyszczenie – nie rzadziej niż co 4-5 miesięcy. Jeśli tego nie zrobisz, klimatyzacja stanie się siedliskiem groźnych bakterii i grzybów!

Sprzęty elektroniczne i oświetlenie

W biurze powinno znaleźć się wiele sprzętów elektronicznych. Każda pracownicza kuchnia musi być wyposażona w lodówkę, mikrofalówkę i czajnik, a wskazany jest też zakup zmywarki i ekspresu do kawy (o ile wielkość pomieszczenia na to pozwala). Ponadto w pokoju konferencyjnym powinien pojawić się telewizor lub tablica interaktywna. Umożliwi to rzetelne przeprowadzanie prezentacji dla klienta i pracowników. Oprócz tego, każdy osoba w biurze musi posiadać swój komputer i mieć do dyspozycji drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne (lepszy wariant). Ważne jest też prawidłowe oświetlenie – na każdym biurku ustaw lampki, a w biurze zamontuj światło na żarówki LED. Są najtańsze w użytkowaniu oraz bardzo wydajne.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.