Bramy rolowane do garażu to wygodne i trwałe rozwiązanie

Jerzy Biernacki
25.01.2023

Początek nowego roku stanowi doskonałą okoliczność do tego, aby zacząć planowanie inwestycji na kolejne miesiące. Dotyczy to nie tylko firm, ale także osób prywatnych, które skrupulatnie zarządzają swoim budżetem. Jeżeli wśród tych planów są także bramy garażowe do domu czy też bramy przemysłowe - poniższy poradnik powinien dostarczyć garści podpowiedzi.

  1. Produkcja bram rolowanych - poznaj szczegóły
  2. Bramy rolowane - oto korzyści
  3. Brama garażowa rolowana to trwałe i estetyczne rozwiązanie

Produkcja bram rolowanych - poznaj szczegóły

Podczas poszukiwań odpowiedniego dla siebie modelu bramy do garażu warto mieć świadomość dostępnych rodzajów. Brama zwijana i segmentowa to najczęściej spotykane rozwiązania. Produkcja bram rolowanych cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem. Dlaczego? Otóż przy otwieraniu i zamykaniu bramy zyskujesz nieskrępowaną przestrzeń. Taka kurtyna porusza się wzdłuż prowadnic. W przypadku rozwiązań, które będą wyposażone w elektryczny napęd będzie można zastosować zdalne sterowanie z użyciem pilota. W rezultacie nie będzie konieczności opuszczania auta w celu otwarcia bramy garażowej. 

Bramy rolowane - oto korzyści

Na uwagę zasługuje to, że bramy garażowe rolowane są wyposażone w wiele rozmaitych systemów bezpieczeństwa. Co więcej - można też zainstalować dodatkowe usprawnienia jak np. fotokomórkę.

Co więcej - w sytuacji gdy np. nastąpi awaria prądu nadal będzie można otworzyć bramę, np. z użyciem korby.

Ważnym aspektem w przypadku takich rolowanych bram jest także to, że nie przyczyniają się one do ograniczania widoczności, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jak i komfort kierowcy.

Na uwagę zasługuje także fakt, że taka zwijana brama jest możliwa do zastosowania nie tylko przy projektowaniu nowego budynku, ale także w przypadku już wzniesionych obiektów.

Decydując się na zastosowanie zdalnego pilota z pewnością docenią Państwo korzyści wynikające z tego rozwiązania szczególnie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie będzie bowiem wtedy konieczności opuszczania pojazdu w celu otwarcia bramy.

Brama garażowa rolowana to trwałe i estetyczne rozwiązanie

Decydując się na zakup takiej bramy od zaufanego producenta można oczekiwać, że użyta do produkcji blacha cechuje się trwałością na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. W celu zapewnienia dostępu do naturalnego światła w garażu można też zastosować w bramie specjalne profile z przeszkleniami. Pozwoli to także poprawić estetykę takiej bramy,

Z uwagi na to, że zaufani producenci oferują do dyspozycji wybór bramy w szerokiej gamie kolorystycznej można zyskać naprawdę ciekawy efekt. Przykładowo - dobierając kolor zgrany z kolorem elewacji będzie korespondować z już istniejącą aranżacją. Dzięki temu powstaje spójny rezultat z dominującą kolorystyką wokół budynku.

Jak widać bramy rolowane mają naprawdę wiele korzyści. Wykorzystanie napędu elektrycznego i sterowanie za pomocą pilota bez potrzeby wysiadania z auta z pewnością zostanie docenione szczególnie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Podsumowując - jeżeli są Państwo na etapie poszukiwań bramy do garażu, warto poświęcić czas na znalezienie optymalnego rozwiązania, które będzie korespondować z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Sięgając po bramę od zaufanego producenta można oczekiwać wysokiej jakości, trwałości oraz niezawodnej pracy przy estetycznym wyglądzie. Warto zatem poświęcić czas na research i wybór optymalnej opcji - to na pewno zaprocentuje w przyszłości!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie