Bezpieczeństwo zakupów w internecie – o czym należy pamiętać?

Maciej Piwowski
16.10.2020

Często robisz zakupy w internecie? Zadbaj o bezpieczeństwo swoich transakcji, podejmując kilka środków ostrożności. Dzięki nim nie będziesz obawiać się o wyciek danych czy inne niebezpieczne dla Twojego konta sytuacje.

Robienie zakupów w internecie staje się coraz powszechniejszym zwyczajem. Coraz więcej osób wybiera tę formę zaopatrywania się w różnego rodzaju produkty, uznając ją za szybszą i bardziej komfortową. Nic dziwnego – w zaciszu własnego domu możesz doprowadzić do końca cały proces transakcyjny, wybierając spośród znacznie szerszej gamy produktów niż ta dostępna w sklepach stacjonarnych. Coraz mniej osób ma również obawy co do bezpieczeństwa takiej formy zakupów. Nic dziwnego – przybywa zabezpieczeń i zróżnicowanych form płatności, które pozwalają na zachowanie większego bezpieczeństwa transakcji. Na co warto zwracać uwagę, kupując online? Oto kilka naszych porad.

Po pierwsze – nie korzystaj z sieci publicznych podczas zakupów

Teoretycznie Twoje urządzenia elektroniczne, a także systemy bankowe są wyposażone w zabezpieczenia, które powinny zapobiec wyciekowi danych. Hołdujemy jednak zasadzie, że warto chuchać na zimne i korzystać z własnego transferu danych zamiast publicznych sieci, w przypadku których stopień narażenia jest znacznie wyższy.

Po drugie – sprawdź informacje na temat sklepu

Biznesy e-commerce ostatnimi czasy rozwijają się bardzo dynamicznie – sklepy internetowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Niestety, stanowi to również okazję dla mniej uczciwych przedsiębiorców, którzy mogą próbować Cię oszukać. Dlatego przed zakupami w sklepie, z którego usług dotąd nie korzystałeś, sprawdź jego pochodzenie, gdzie jest zarejestrowany i poczytaj opinie użytkowników.

Po trzecie – płać bezpiecznie

Dobre sklepy e-commerce zawsze są zintegrowane z renomowaną platformą płatniczą typu https://www.dotpay.pl/. Dzięki temu, możesz dokonać bezpiecznej, szyfrowanej płatności bez żadnych obaw, korzystając z bardzo wielu opcji, takich jak na przykład BLIK, płatność portfelem elektronicznym czy szybki przelew.

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.