Audyt w firmie pozwala zaoszczędzić nawet milion złotych w skali roku

Mateusz Rąbalski
23.04.2021

Zarówno wielkie korporacje, jak i małe lokalne biznesy – każda firma bez względu na zasięg musi kontrolować swoje wydatki i planować finanse. Niestabilna sytuacja gospodarcza powodowana obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 sprawia, że dodatkowe oszczędności są cenniejsze niż kiedykolwiek. Okazuje się, że audyt w firmie pozwala zgromadzić od kilkunastu tysięcy do nawet miliona złotych w skali roku.

Audyt w firmie – na czym polega?

Audyt w firmie to rodzaj kontroli i oceny procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Jest skuteczną metodą pozwalającą wykryć ewentualne błędy czy nieprawidłowości w codziennym funkcjonowaniu firmy oraz dostarczyć informacji o rentowności biznesu. Wyniki audytu umożliwiają wprowadzenie celnych i skutecznych zmian zorientowanych na zysk – bez drastycznych obniżek wynagrodzenia czy cięć etatów. Lustracja dzieli się na wewnętrzną oraz zewnętrzną:

  • audyt wewnętrzny w firmie – przybiera formę zaplanowanej samokontroli. Wyznaczony przedstawiciel sprawdza rzetelność pracy i dokładność sprawozdań finansowych, a także weryfikuje zgodność procesów z wewnętrznymi ustaleniami przedsiębiorstwa oraz przepisami ujętymi w kodeksie pracy.
  • zewnętrzny audyt w firmie zwany również niezależnym, to kontrola przeprowadzona przez osoby niezrzeszone w żaden sposób z badanym zakładem pracy. Ekspert przedstawia wyniki badań na piśmie, może również zaproponować plan wartych wprowadzenia zmian.

Czego może dotyczyć audyt w firmie?

W wielu korporacjach pracownicy biurowi codziennie drukują setki dokumentów, co naraża przedsiębiorstwo na wysokie koszty. Audyt w firmie pozwala precyzyjnie określić zapotrzebowanie na wydruki, a także dostosować do niego wymaganą ilość i rodzaj sprzętu. To rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale również dochodowe – umożliwia zminimalizowanie wydatków na eksploatację narzędzi i serwisu czy energię elektryczną.

Jak wykazuje Dariusz Kędziora, ekspert w dziedzinie audytów i optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwach prywatnych oraz jednostkach administracji publicznej, dyrektor handlowy marki Euroimpex: Dzięki odpowiednio zaplanowanym działaniom firmy są w stanie już w pierwszym miesiącu po wdrożeniu procedur i rozwiązań IT generować znaczące oszczędności, które w skali roku mogą osiągać nawet milion złotych.

Szukasz profesjonalnego i skutecznego audytu kosztów?

Chcesz dowiedzieć się, ile oszczędności przyniesie Ci przekształcenie wewnętrznych procesów w Twojej firmie? Euroimpex to przedsiębiorstwo, które z najwyższą starannością pomaga wdrożyć plan naprawczy. Dzięki skutecznym działaniom zadbasz m.in. o: podniesienie bezpieczeństwa obiegu dokumentów, wygenerowanie oszczędności czy obniżenie zużycia prądu.

Wejdź na stronę https://euroimpex.pl/uslugi/audyt-kosztow/ i dowiedz się więcej o skutecznym audycie firmy.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.