Aplikacje dla rowerzystów

Maciej Piwowski
03.08.2022

Uważasz się za maniaka gadżetów i różnych aplikacji na smartfony? A może po prostu szukasz wsparcia w różnych sytuacjach, na przykład podczas aktywności sportowej? W obu sytuacjach warto rozejrzeć się za nowoczesnymi narzędziami, jeśli lubisz jazdę na rowerze. Niezależnie od tego, czy to sporadyczne przejażdżki, dojazdy do pracy, czy wielodniowe wyprawy - przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych aplikacji.

Strava - “must have” każdego rowerzysty

Pierwszą aplikacją, która z pewnością jest warta uwagi, jest Strava. Ta aplikacja dla rowerzystów pozwala planować i zapisywać trasy rowerowe. Możemy dodawać w niej uczestników wyprawy, a nawet zdjęcia. Strava jest pełnoprawnym portalem społecznościowych dla osób kochających jazdę na rowerze. Możesz dzielić się swoimi wynikami ze znajomymi, a także brać udział w różnych wyzwaniach. To ostatnie jest niezła motywacją do poprawiania swojej formy.

Podobnie jak inne aplikacje dla rowerzystów, Strava jest dostępna na Androida i iOS. Wykorzystuje szereg zebranych podczas jazdy danych do tworzenia raportów i wykresów. Możesz więc dokładnie śledzić postępy swoich treningów, czy dowiedzieć się więcej o przejechanych trasach.

Trailforks - aplikacja dla rowerzystów MTB

O ile Strava jest bardzo uniwersalna, Trailforks to narzędzie dostarczone z myślą o kolarstwie w górskich. Ta aplikacja dla rowerzystów górskich jest zintegrowana z jednym z największych serwisów traktujących o MTB. Z tego względu baza wiedzy, którą znajdziesz w Trailforks jest naprawdę rozbudowana. Aplikacja pozwoli na korzystanie z map w trybie offline, co w górach często okazuje się nieocenione.

Jeśli lubisz wycieczki w trudniejszy teren, zdecydowanie warto zainstalować na swoim smartfonie ten program. Pomoże znaleźć ciekawe trasy i wybrać odpowiedni sprzęt rowerowy.

Bike Repair - zainstaluj, a Twój garaż zamieni się w prawdziwy serwis rowerowy

Częsta jazda na rowerze zwykle wiąże się z koniecznością regularnego serwisowania swoich dwóch kółek. Bez tego jazda może stać się mniej komfortowa, a nawet niebezpieczna. Brak wykonywania czynności serwisowych może też szybko doprowadzić do całkowitego zużycia lub zniszczenia pewnych podzespołów - napędu, hamulców, itp.

Aplikacje dla rowerzystów, które wyznaczają trasy, czy służą za licznik rowerowy, byłyby bezużyteczny, gdyby Twój rower nie był sprawny. Warto więc ściągnąć apkę Bike Repair,  znajdziesz tam bowiem wskazówki jak serwisować rower. Ilustrowane instrukcje i przydatne porady mogą posłużyć za wzór podczas wykonywania różnych napraw. Nawet teoretycznie skomplikowane czynności serwisowe mogą się więc okazać łatwe do wykonania w przydomowym garażu, na balkonie, czy w dowolnym innym miejscu.

Jeśli nie planujesz samodzielnie wykonywanych napraw swojego roweru, i tak warto wyposażyć się w aplikację Bike Repair. Może Ci znacznie pomóc w razie nagłej awarii, na przykład podczas przejażdżki.

Więcej ciekawych informacji o różnych aplikacjach można znaleźć na mobileclick.pl

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie