10 przykazań zarabiania na promocjach bankowych

Mariusz Siwko
28.07.2022

Regularnie pojawiają się na rynku okazje do łatwego wzbogacenia się poprzez promocje bankowe. Jeśli potrzebujesz zastrzyku gotówki, jest to idealna okazja do bezproblemowego powiększenia swojego budżetu domowego.

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe są okazją dla Ciebie na szybkie zarobienie dodatkowych pieniędzy. Banki co jakiś czas organizują akcje polegające na wypłacaniu prowizji osobom zakładającym konta bankowe, czasem także konta maklerskie lub korzystanie z kart kredytowych i debetowych.

Jest to szansa, by niewielkim kosztem zarobić kilkaset zł. Zdarzają się i większe promocje, choć wtedy dotyczą raczej kont firmowych. Zostając klientem danej instytucji można także liczyć na uczestnictwo w programach afiliacyjnych pozwalających promować produkty innym osobom. Może to być szczególnie efektywne w przypadku posiadania szerszego grona znajomych.

Nie musisz jednak ograniczać się do siebie i osób, które znasz. Większe pole do popisu będziesz miał, gdy aktywnie działasz w Internecie. Jeden z popularnych blogerów zarobił swego czasu 69 tys. zł na pojedynczym wpisie, gdzie polecał zakładanie konto w banku BGŻ. Nawet jeśli nie będziesz miał tak spektakularnych efektów, warto pomyśleć nad włączeniem udziały w programach afiliacyjnych przy swojej działalności.

Co ma z tego bank?

Bank nie jest instytucją charytatywną i możemy poczuć się nieufnie w sytuacji, gdy dostajemy pieniądze “za nic”, czyli za założenie konta. Niemniej ma to swoją logikę, gdyż pozyskanie klienta kosztuje określoną ilość pieniędzy, którą w tym przypadku instytucja dzieli się z tobą.

Banki zdają sobie sprawę, że część kont po okresie trwania promocji zostanie zamknięta, wliczając to w koszt całej akcji. Pozostała część osób pozostanie jednak klientami firmy. A sam bank nie będzie się ograniczał tylko do zaoferowania karty debetowej, a handlowcy zaczną uderzać do takich osób z innymi swoimi produktami.

Nie powinniśmy wobec tego mieć żadnych wyrzutów sumienia, a praktycznie wykorzystać okazje, jakie będą się pojawiać w promocjach bankowych. A jednym z portali, który pomaga w ich śledzeniu jest https://zgarnijpremie.pl

10 przykazań dot. promocji bankowych

 1. Zanim zaczniesz korzystać z promocji bankowych poczytaj więcej na ich temat w blogosferze lub na stronie ZgarnijPremie.pl by być przygotowanym na subtelności ofert.
 2. Gdy wybierzesz odpowiednią ofertę, z której chciałbyś skorzystać, zapoznaj się z regulaminem konkursu.
 3. Zwróć uwagę, czy użytkowanie konta jest darmowe, czy też wymaga określonych miesięcznych wpływów, by utrzymać jego bezpłatność.
 4. Zobacz, czy bank oferuje dodatkową prowizje w zamian za aktywności na założonym koncie. Banki naliczają wynagrodzenie czasem za:
  1. dokonanie przelewu na konto w ciągu kilkudziesięciu dni od założenia konta, 
  2. odebranie karty debetowej do konta,
  3. zrobienie zakupów przewyższającą określoną kwotą za pomocą płatności mobilnych,
  4. rzadko, ale zdarza się także konieczność otrzymywania wynagrodzenia na założone konto.
 5. Pamiętaj o datach. Promocje mają bardzo sprecyzowane okresy czasu, w których musisz się zmieścić, by otrzymać prowizję.
 6. Sprawdź punkt mówiący o możliwości zamknięcia rachunku. Zobacz, czy jest możliwość bezproblemowego anulowania umowy.
 7. Liczba uczestników. Czasem bank oprócz dat ramowych kończy promocję po osiągnięciu określonej liczby nowych klientów.
 8. Nie zapomnij wyrazić zgody na przetwarzanie swoich danych do celów marketingowych oraz nie cofaj jej przynajmniej do czasu otrzymania nagrody.
 9. Zwróć uwagę na termin wypłaty prowizji. Czasem może minąć kilka miesięcy od momentu otworzenia rachunku do tej chwili.
 10. Możesz łączyć udział w kilku promocjach naraz.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie