Kiedy warto skorzystać z agencji pracy tymczasowej?

Mateusz Rąbalski
06.09.2021

Agencje pracy tymczasowej mają w ostatnich latach prawdziwe żniwa. Zapotrzebowanie na ich usługi jest bardzo duże, co wynika z fatalnej kondycji polskiego rynku zatrudnienia. Większość pracodawców zgłasza problemy ze znalezieniem rąk do pracy, ale niektórzy zamiast czekać z założonymi rękami na podania kandydatów wolą działać szybko, w tym celu korzystając z pomocy agencji pracy tymczasowej. Kiedy warto się na to zdecydować? Sprawdź w naszym poradniku.

Gdy szukasz pracowników sezonowych

W takiej sytuacji skorzystanie z usługi agencji pracy tymczasowej jest najlepszym wyjściem, ponieważ agencje zwykle dysponują stałym zapleczem pracowników, którzy mogą zostać oddelegowani do pracy w zakładzie klienta właściwie w każdej chwili (najlepsze agencje współpracują z nawet kilkoma tysiącami osób jednocześnie).

Znalezienie pracowników sezonowych jest dziś bardzo trudne, ponieważ Polacy wolą wyjeżdżać „na saksy”, natomiast emigracja zarobkowa ze Wschodu nie zaspokaja potrzeb polskich pracodawców. Korzystają na tym agencje pracy tymczasowej, które szybko i sprawnie uzupełniają niedobory kadrowe w firmach swoich klientów.

Gdy potrzebujesz zastępstwa

Pracownicy tymczasowi przydają się nie tylko w typowych branżach sezonowych. Coraz chętniej z ich pracy korzystają także te firmy, których działanie zostało zaburzone przez urlopy wypoczynkowe, zwolnienia lekarskie czy np. ciąże. Jeśli chcesz szybko zastąpić pracowników etatowych tylko na kilka tygodni czy miesięcy, to agencja pracy tymczasowej będzie dobrym adresem.

Gdy nie masz czasu na przeprowadzenie standardowej rekrutacji

Rekrutacja pracowników potrafi zająć wiele tygodni, a i tak nie daje gwarancji znalezienia odpowiednich osób. Jeśli potrzebujesz wzmocnić zespół od zaraz, to nie masz czasu na publikowanie ogłoszeń, przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych i negocjowanie indywidualnych warunków zatrudnienia.

W takiej sytuacji znów dobrą opcją będzie zgłoszenie się do agencji pracy tymczasowej, która oddeleguje odpowiednich pracowników do Twojej firmy, spełniających konkretne oczekiwania w zakresie kwalifikacji zawodowych czy doświadczenia.

Z usług agencji warto skorzystać również wtedy, gdy nie chcesz brać sobie na głowę problemów związanych z zatrudnieniem pracowników. Tutaj za wszystko odpowiada właśnie agencja, z którą rozliczasz się na podstawie faktury. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.