Alternatywy dla biura w domu

Mateusz Rąbalski
09.10.2023

Prowadzenie działalności gospodarczej w domu to z jednej strony sposób na spore oszczędności, a z drugiej całkiem kusząca opcja z punktu widzenia wygody przedsiębiorcy. Na dłuższą metę może się jednak okazać, że taki model nie sprzyja ani efektywności, ani dobremu samopoczuciu właściciela biznesu (poczucie niskiego prestiżu, wykonywanie obowiązków domowych w godzinach pracy etc.). Na szczęście wynajem biura nie jest jedyną alternatywą. Inne ciekawe pomysły omawiamy w naszym poradniku.

Kontener biurowy

Kontenery biurowe cieszą się bardzo dużą popularnością i jeśli tylko masz miejsce na prywatnej działce, to warto rozważyć tę opcję. Praca w kontenerze jest komfortowa, można w nim urządzić pełnoprawne biuro, a przy tym nie ponieść ani wysokich kosztów zakupu, ani eksploatacji (tanim ogrzewaniem może być np. klimatyzator). Na pewno jest to rozwiązanie warte rozważenia.

Przyczepa kempingowa lub kamper

Ta opcja na pewno zainteresuje przedsiębiorców, którzy i tak rozważają zakup przyczepy kempingowej lub kampera. Można tutaj połączyć przyjemne z pożytecznym i zyskać komfortową, całoroczną przestrzeń biurową tuż przy własnym domu.

Co ważne, deklarując wykorzystywanie kampera lub przyczepy na cele prowadzenia działalności, istnieje możliwość zaliczenia zakupu takiego pojazdu do kosztów uzyskania przychodu (również w przypadku posiłkowania się leasingiem).

Garaż betonowy

To szczególnie interesująca propozycja dla przedsiębiorców, którzy prowadzą biznes wymagający posiadacza zaplecza magazynowego. Garaż betonowy jest konstrukcją prefabrykowaną, a więc przyjeżdża pod wskazany adres w formie gotowej do posadowienia. Niektóre firmy oferują garaże wykończone „pod klucz”.

W garażu betonowym można zagospodarować całkiem komfortową przestrzeń biurowo-magazynową, dlatego jest to ciekawa alternatywa dla prowadzenia biznesu stricte w domowych pieleszach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.