Prezenty inwestycyjne dla dziecka

Mariusz Siwko
05.09.2022

Rodzice, dziadkowie, chrzestni – wszyscy mają problem z tym, co kupić dziecku na prezent. Zwłaszcza takiemu dziecku, które wszystko ma i kolejna zabawka na pewno nie zrobi na nim wrażenia. Nasza propozycja to prezent inwestycyjny. Dziecko prawdopodobnie nie od razu doceni taki podarunek, ale z czasem może to być strzał w dziesiątkę. Kilka pomysłów omawiamy w naszym poradniku.

Kryptowaluty

Kontrowersyjny, ale na pewno ciekawy pomysł. Kryptowaluty wciąż nie budzą zaufania i trudno się dziwić patrząc na ich niestabilność. Z drugiej strony sama koncepcja walut cyfrowych jest niezwykle interesująca, szczególnie w dobie wysokiej inflacji i polityki psucia walut fiducjarnych.

Znaczki

To może się wydawać dość oczywiste, natomiast nie zapominajmy, że znaczki mogą mieć również świetny potencjał inwestycyjny. Jeśli interesujesz się filatelistyką i chcesz zarazić tą pasją dziecko, to podaruj mu pierwszy klaser z rzadkimi znaczkami, które za jakiś czas mogą być warte sporo pieniędzy.

Komiksy

Wiele dzieci uwielbia komiksy, a warto wiedzieć, że niektóre pozycje wydawnicze po latach znacząco zyskują na wartości. Dobrze będzie poszukać całych serii komiksów, najlepiej o niskim numerze wydania lub wręcz limitowanych. Jeśli dziecko zachowa komiksy w dobrym stanie, to kto wie – za kilkanaście lat może być w posiadaniu małego majątku.

Monety i banknoty kolekcjonerskie

To także dość standardowy wybór, zwłaszcza w sytuacji, gdy dziecko interesuje się numizmatyką. Warto tutaj poszukać przede wszystkim banknotów o ciekawych numerach, a także tych kolekcjonerskich, które zostały wyemitowane w niewielkim nakładzie. W przypadku monet dobrze jest postawić na te wykonane ze srebra lub złota, koniecznie z certyfikatem.

Obligacje skarbowe

Dziecko oczywiście nie będzie zafascynowane takim prezentem, natomiast jeśli celujemy w coś, co za kilka czy kilkanaście lat może mieć znacznie większą wartość, to obligacje wydają się być ciekawą propozycją. W dodatku obligacje skarbowe są bezpiecznymi produktami oszczędnościowo-inwestycyjnymi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.