Dlaczego warto kupić luksusowy samochód do firmy?

Antoni Kwapisz
10.04.2024

Zakup luksusowego samochodu, czyli jednego z modeli marki premium, to kusząca opcja, którą prędzej czy później zaczyna rozważać większość przedsiębiorców. Nawet oszczędni właściciele firm muszą przyznać, że to rozwiązanie ma swoje zalety, nie tylko związane z komfortem użytkowania takiego auta. Kilka argumentów przemawiających za zakupem luksusowego samochodu do firmy znajdziesz w naszym artykule.

Wysoki koszt, czyli sposób na optymalizację podatkową

Zakup luksusowego samochodu na fakturę czy wzięcie go w leasing z wysoką wpłatą własną to dobre sposoby na wygenerowanie wysokiego kosztu, co z kolei pozwoli obniżyć zobowiązania podatkowe przedsiębiorstwa. Jeśli masz za sobą dobry okres w firmie, która wypracowała duży przychód, to pomysł zakupu lub wyleasingowania luksusowego auta wydaje się być całkiem sensowny.

To nie musi być poza Twoim zasięgiem

Gotówkowy zakup samochodu klasy premium stanowi duże obciążenie dla budżetu firmy, natomiast alternatywą może być leasing. W niektórych sytuacjach będzie to znacznie korzystniejsza opcja. Warto skonsultować to z doradcą podatkowym.

Korzyści wizerunkowe

Jeśli masz bezpośredni kontakt z klientami, często do nich jeździsz i stanowisz największą wartość swojej firmy, to warto zadbać o kwestie wizerunkowe. Luksusowy samochód, jakkolwiek próżnie to nie zabrzmi, robi wrażenie i może ugruntować Twoją biznesową pozycję.

Bezpieczeństwo

Jazda samochodem z wysokiej półki zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, co także nie jest bez znaczenia, jeśli dużo podróżujesz, kręcisz mnóstwo kilometrów i chcesz zminimalizować ryzyko doznania poważnych obrażeń w wyniku wypadku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie