Wizytówka - nie daj o sobie zapomnieć

Piotr Kowalczyk
22.02.2021

Jeszcze niedawno, wizytówki miały za zadanie jedynie szybką wymianę kontaktów. Z czasem nabrały, jednak dużo większego znaczenia. W dzisiejszych czasach jest to jedna z najważniejszych i najbardziej skutecznych form reklamy.

Niezastąpione  wizytówki

Mogłoby się wydawać, że z racji tego, iż większa część naszego życia, w tym funkcjonowanie firm, uległo znacznej cyfryzacji, to wizytówki są wynalazkiem wręcz archaicznych. Nic bardziej mylnego. Są częścią działań, związanych z budowaniem i promowaniem marki. Stratedzy przekształcają je w imponujące projekty. Każdy z ich elementów, taki jak kolor, czcionka, tło, obraz, czy logo mają swoje szczególne zastosowanie na wizytówce, które pomaga w uzyskaniu pożądanego efektu. Ze względu na wysoce konkurencyjne otoczenie rynkowe, klienci muszą mieć zaufanie do firmy i jej produktów. Wizytówki mogą w pewnym stopniu je budować.

Zaprojektuj sukces

Jeśli zdecydowałeś się już na wizytówkę, możesz przejść od razu do drugiego kroku. Ze względu na duże zapotrzebowanie, istnieje wiele firm oferujących profesjonalny druk. Drukarnia internetowa, to dobry wybór jeśli chcesz poznać wszystkie dostępne opcje, nawet te nieszablonowe, nie ruszając się przy tym z domu.

Ponieważ techniki drukowania stają się coraz bardziej zaawansowane i przystępne cenowo, profesjonaliści mają więcej miejsca na odkrywanie alternatywnych metod projektowania. Ważnym aspektem jest wybór kształtu. To, na jaki się zdecydujesz zależy od obrazu, który chcesz przekazać. Nieoczywiste kształty sprawiają, że wydajesz się bardziej zabawny, co może pomóc w mniej formalnych sytuacjach. Mogą mieć jednak negatywny wpływ na bardziej oficjalne branże. Trzeba mieć również na uwadze logistykę. Należy zwrócić uwagę na takie detale jak to, czy wizytówka mieści się w portfelu.

Następnie, należy się skupić na elementach wizualnych projektu. Przede wszystkim, ważne jest logo. To właśnie ono, powinno być najbardziej widoczne i cechować się szczególną przejrzystością. Czasem przydatne mogą okazać się również inne elementy graficzne i drugorzędna grafika nawiązująca i spójna z tematem. Nie można zapomnieć, że do dyspozycji są dwie strony. Jedna ze strategii ułożenia zakłada, że najlepszym wyborem jest poświęcenie jednej strony wizytówki wyłącznie na logo, podczas gdy druga strona powinna przedstawiać dane kontaktowe osoby. Dobrym pomysłem, jest ułożenie go po obu stronach. Jest to, jednak tylko jedna z wielu opcji.

Wszystko jest zależne od wyobraźni i dobrego pomysłu. Można postawić na minimalizm, który jest popularnym wyborem, ale jeśli jest to niewystarczające, można ją wypełnić dodatkową grafiką, która dobrze się sprawdza, w ukazaniu tożsamości marki. Wszystko ogranicza się do indywidualnych preferencji. Nie wyrażając tego bezpośrednio, możesz pokazać swoją osobowość, za pomocą elementów wizualnych. Projektując wizytówki online np. tutaj https://web-to-print.pl/wizytowki-biznes-karty, możesz stworzyć idealną reklamę dla swojej firmy.

Ważne dane

Jeśli projekt jest gotowy i jesteś pewny, że skutecznie przyciągnie wzrok i nie da o sobie zapomnieć, kolejnym krokiem będzie podanie danych kontaktowych. Jest to kluczowy zabieg, aby potencjalni klienci mogli się z tobą szybko i łatwo skontaktować. Twoje dane mogą obejmować adres firmy, adres e-mail, numer telefonu. Jeśli firma korzysta z mediów społecznościowych lub masz profesjonalne konto powiązane z firmą, zdecydowanie umieść je na swojej wizytówce. To w wielu wypadkach daje potencjalnym klientom inny sposób na nawiązanie kontaktu, który jest dla nich łatwy i wygodny. Dodatkowo pozwala dokładniej poznać firmę.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.